דף הבית / ציוד / מבחני ציוד / ציוד במבחן: קסדת SHOEI VFX-WR לשטח
Shoei-VFX-WR-review-004

ציוד במבחן: קסדת SHOEI VFX-WR לשטח

ה-VFX-WR של SHOEI היא אחת מקסדות השטח הנוחות והאיכותיות שיש, והיא עוטפת את הפנים כמעט כמו קסדת כביש איכותית

 • יתרונות: נוחות, ריפודים, שדה ראייה, משקל, עיצוב, טכנולוגיה, מחיר חו"ל
 • חסרונות: קשה להתקין מערכת תקשורת
 • שורה תחתונה: ה-VFX-WR היא אחת מקסדות השטח האיכותיות והנוחות שיש, והיא נמכרת בארץ במחיר חו"ל
 • מחירים: 1,999 ש"ח לצביעה חלקה, 2,300 ש"ח לצבעונית
 • יבואן: אבזריון

 

SHOEI VFX-WR
SHOEI VFX-WR

מה זה?

יצרנית הקסדות היפנית SHOEI שחררה לאחרונה את הדור השני של קסדת השטח VFX, שנקראת VFX-WR. עם הדור הראשון – ה-VFX-W – רכבנו המון, והיא הייתה קסדה טובה ואיכותית. הדור השני אמור לשפר את ה-VFX-W במספר נקודות חשובות, למשל משקל, בטיחות ונוחות.

משקלה של ה-VFX-WR עומד על כ-1,150 גרם. ב-SHOEI מסבירים שבקסדות הקלות מ-1,100 גרם עובי הקליפה החיצונית וכן שכבת הספיגה קטנים משמעותית. הן אמנם מסוגלות לעמוד בתקן האירופאי לקסדות, אולם הן נמצאות על קצה גבול התקן. ב-SHOEI טוענים שרמת הבטיחות של קסדת השטח שלהם גבוהה בכ-50% מדרישות התקן.

עוד טכנולוגיה בטיחותית – בריפוד הראש קיימת המערכת החדשה של SHOEI הנקראת M.E.D.S (ר"ת Motion Energy Distribution System), שנועדה לספיגת אנרגיה ופיזורה במקרה של פגיעה בזווית, וכן למנוע סיבוב יתר של הראש במקרה של פגיעה צדדית על-ידי שימוש בשכבות EPS בעלות יכולת תנועה.

הבדלים נוספים מה-VFX-W הקודמת: עיצוב אגרסיבי וחד יותר, תוספת גומי באזור המשקף והרצועה לאחיזת משקף טובה יותר, ויותר פתחי אוורור לטובת אוורור טוב יותר.

אבולוציה ל-VFX-W המצוינת
אבולוציה ל-VFX-W המצוינת

מפרט ותפעול

ה-SHOEI VFX-WR שוקלת כאמור כ-1,150 גרם, כשהקסדה שלנו במידה S. קסדות במידה גדולה יותר עשויות לשקול מעט יותר. זהו לא המשקל הנמוך ביותר שיש לקסדות שטח, אולם האג'נדה של SHOEI מבחינת בטיחות ברורה, ובכל מקרה הקסדה לחלוטין לא כבדה על הראש ואפילו קלה למדי.

יתרון חשוב הוא האוורור. ה-VFX-WR סופר-מאווררת, ומרגישים את זה במיוחד בקיץ הישראלי הלוהט. במקביל, שדה הראייה מצוין. הריפודים פריקים במלואם וניתנים לכביסה רגילה במכונת כביסה, גם זה פיצ'ר חשוב כשמדובר בקסדת שטח שבה מזיעים המון.

מבחינת בטיחות, נעילת הרצועה על-ידי טבעות DD, ויש את מערכת ה-E.Q.R.S (ר"ת Emergency Quick Release System) שמאפשרת שליפת כריות הלחיים במהירות, דרך 2 לולאות אדומות על הכריות עצמן, וזאת לצורך הורדת הקסדה מהראש במקרה תאונה.

ב-SHOEI מציינים שה-VFX-WR אווירודינמית מבעבר ומהאוירודינמיות ביותר, ובכל אופן העיצוב האגרסיבי יפה מאוד בעינינו ובהחלט מודרני.

משקל נמוך, איכות גבוהה, נוחות מצוינת
משקל נמוך, איכות גבוהה, נוחות מצוינת

חוויית שימוש

אחד המאפיינים של קסדות השטח של SHOEI לכל אורך השנים – ואנחנו מכירים את קסדות השטח של SHOEI של 15 השנים האחרונות – הוא ההתאמה המושלמת לראש והתחושה שהקסדה עוטפת את הפנים ממש כמו קסדת כביש. כאן נסייג ונגיד שלכל אדם יש מבנה פנים שונה, וכי קסדה שתהיה נוחה לאדם אחד עלולה להיות לא נוחה ואף מציקה לאדם אחר. כך או כך, למבנה הפנים שלנו ה-VFX-WR מתאימה כמו כפפה, כמו כל הקסדות של SHOEI, והתחושה היא של עטיפה מוחלטת של הראש, ללא פינות חדות ועם הרבה מאוד נוחות.

הריפודים ברמה גבוהה מאוד, מהטובים שאנחנו מכירים, והם חוזרים לתת את תחושת הליטוף של קסדת איכות גם אחרי כביסה (כאמור, במכונת כביסה יחד שם שאר ציוד הרכיבה שלנו). גם זה אחד הפרמטרים החשובים בעינינו – איכות ונוחות הריפודים, וה-VFX-WR מקבלת את הציון המלא. גם האוורור ושדה הראייה, כאמור, מעולים, והתחושה הכללית היא של הנדסת אנוש ברמה הגבוהה ביותר שיש.

ה-VFX-WR קלה יותר מהדגם היוצא בכ-100 גרם. לדעתנו החיסכון במשקל נובע מהקטנת הקליפה החיצונית (בקוטר, לא בעובי הדופן), כשהיא נותנת את התחושה של קסדה קטנה יותר. היא עדיין כבדה יותר בכ-150 גרם מהקסדות הקלות שיש בשוק, אולם את האג'נדה של SHOEI בעניין הבטיחות כבר הסברנו. כך או כך, כשהקסדה על הראש התחושה היא של קסדה קלה מאוד, גם בגלל המשקל וגם בגלל האופן שבו היא עוטפת את הראש.

איכות החומרים, החל מהריפודים, דרך הקליפה, ועד הפלסטיקים, הגומי והברגים – מהטובות שאנחנו מכירים, וזה בהחלט מורגש. השורה התחתונה היא שה-SHOEI VFX-WR היא קסדה איכותית מאוד, נוחה, מאווררת ובעלת טכנולוגיה מהמתקדמות שבקסדות השטח. החיסרון היחיד שמצאנו בה היה הקושי להתקין מערכת תקשורת לקסדה, בשל העיצוב האגרסיבי שכולל קיפולים רבים בקסדה.

מתאימה בדיוק למבנה הראש שלנו ויושבת על הראש כמו קסדת כביש
מתאימה בדיוק למבנה הראש שלנו ויושבת על הראש כמו קסדת כביש

סיכום ועלויות

ה-SHOEI VFX-WR היא כאמור מקסדות השטח האיכותיות ביותר שעימן רכבנו, אם לא האיכותית ביותר. היא קלת משקל (כאמור, יש קלות ממנה), הריפודים ברמה הגבוהה ביותר כמו שאר החומרים שבהם השתמשו ב-SHOEI, היא מספקת נוחות רבה, שדה ראייה מצוין ואוורור טוב.

לדעתנו ה-VFX-WR נמצאת בקצה העליון של סקאלת קסדות השטח האיכותיות, והיא אבולוציה ראויה לדגם הקודם – VFX-W – שהייתה קסדה טובה כשלעצמה.

על פניו נראה שמעבר לעיצוב היפה והמודרני, לנוחות המצוינת ולאיכות הגבוהה, יש כאן טכנולוגיית בטיחות ברמה גבוהה – גם במבנה, בהנדסה ובחומרים וגם בפיצ'רים כמו הכריות המתפרקות בשליפה מהירה או בטכנולוגיית המעטפת הייחודית ל-SHOEI (אנחנו מקווים שלא אנחנו ולא אתם נצטרך לבדוק את זה).

על האיכות הזו צריך לשלם, ומחירה של ה-VFX-WR עומד על 1,999 ש"ח לצביעה חלקה ו-2,300 ש"ח לסכימת צביעה צבעונית. המחיר הזה גבוה יותר משל קסדת שטח ממוצעת שנמכרת בישראל, אולם בהשוואה למחיר הקסדה באירופה ובארה"ב זהו מחיר מצוין, שכן בבדיקה שערכנו מחירה של צביעה חלקה בארה"ב עומד על 529$, וצבעונית תעלה 679$ – דומה מאוד למחירה בארץ. באירופה המחירים קרובים מאוד לאלו של ארה"ב, אולם נציין שאלו מחירים מלאים וכי יש מקומות שמוכרים במחירים נמוכים במעט – כ-50 אירו או דולר פחות. עדיין, כשקסדת איכות נמכרת בישראל במחיר חו"ל, זה מראה על נכונות היבואן להנגיש את המחירים לצרכן הישראלי.

השורה התחתונה היא שה-SHOEI VFX-WR היא מקסדות השטח האיכותיות ביותר שיש כיום בשוק, ובמחיר שבה היא נמכרת בארץ – כאמור מחירי ארה"ב ואירופה – היא עסקה משתלמת ביותר. היא שווה את מחירה, ויותר מזה – שווה להשקיע מעט יותר מממוצע מחירי קסדות השטח בארץ, ולקבל את אחת מקסדות השטח הטובות שכסף יכול לקנות – אם לא הטובה שבהן.

נמכרת בישראל במחיר חו"ל
נמכרת בישראל במחיר חו"ל

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Quad-Lock-18

ציוד במבחן: Quad Lock – תושבת לטלפון הנייד

מנשא הטלפון של Quad Lock מציע פטנט ייחודי לחיבור ולנעילת הטלפון לכידון, כולל בולם זעזועים, ויש גם מגוון אביזרים נלווים; מוצר איכותי ביותר, והמחיר בהתאם

3 תגובות

 1. Avatar

  קסדה מעולה מהשורה הראשונה עם בעיה אחת קטנה
  המידות שלה משום מה קטנות יותר ולא מתאימות לכל ראש
  או שהיא קטנה מדי או שהיא גדולה מדי , לפחות אני נתקלתי בבעיה הזו.

  • מערכת פול גז

   לא נתקלנו בזה. אצלנו הקסדה יושבת בול על הראש, והיא במידה של כל הקסדות שלנו – SHOEI ואחרות. כנראה שזה עניין של מבנה פנים, מה שמוכיח שחובה למדוד קסדה לפני הרכישה.

 2. Avatar

  למשקל יש גם אפקט על הצוואר במקרה של פגיעה.
  משיחות עם מטפלים אחת הפגיעות הנפוצות במקרה של תאונה הוא הצוואר, לכן 150 גרם נשמע לי המון.

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן