דף הבית / ציוד / מבחני ציוד / ציוד במבחן: Quad Lock – תושבת לטלפון הנייד
Quad-Lock-18

ציוד במבחן: Quad Lock – תושבת לטלפון הנייד

מנשא הטלפון של Quad Lock מציע פטנט ייחודי לחיבור ולנעילת הטלפון לכידון, כולל בולם זעזועים, ויש גם מגוון אביזרים נלווים; מוצר איכותי ביותר, והמחיר בהתאם

  • יתרונות: תפעול מהיר ונוח, קומפקטי, בולם זעזועים ומונע נזק לטלפון ולמצלמה, מודולרי, אופציה לטעינה אלחוטית ולשקע USB, בנוי מחומרים איכותיים, התאמה לכל אופנוע, אביזרים נלווים
  • חסרונות: לא כל הדגמים מתכווננים לזווית, מחיר
  • שורה תחתונה: מתקן איכותי ביותר לטלפון הסלולרי, עם פטנט חיבור ייחודי ועם שפע אביזרים נוספים
  • מחיר: החל מ-240 ש"ח
  • יבואן: CTC – טרק ישראל
  • גולשי פול גז מקבלים 20% הנחה על מוצרי קואד לוק באתר היבואן CTC טרק ישראל – בהרשמה למועדון 'רוכבי FullGaz' בקישור המצורף ועם קוד הקופון AAFG23

צפו בווידאו – התקנה ותפעול של מתקן לטלפון Quad Lock:

מה זה?

כמעט ואין היום רוכבי אופנועים וקטנועים שאינם רוכבים עם טלפון סלולרי על הכידון, שכן בעידן של היום הסלולרי משמש כמכשיר ניווט, כנגן מוזיקה, ובחלק מהאופנועים ומערכות המדיה הוא משמש חלק מהמשולש של מסך TFT – דיבורית לקסדה – טלפון סלולרי, כך שחלק מהאפליקציות משתקפות על המסך.

כבר סיקרנו בעבר כמה מנשאים לטלפון סלולרי, אולם ה-Quad Lock הוא מנשא בגישה שונה לגמרי. זהו אינו מנשא שמחזיק את דפנות הטלפון מבחוץ, אלא מתקן העושה שימוש בפטנט ייחודי אשר מחזיק את הטלפון מהגב – זאת על-ידי מנגנון בן 4 שיניים שנתפסות על 4 מגרעות בגב הטלפון. כך יוצא שהמנשא עצמו קומפקטי במיוחד.

הקואד לוק יכול להגיע עם חיבור לכידון עצמו, חיבור למראה או חיבור לציר ההיגוי, כשכל אחד מהמתקנים כולל את אמצעי החיבור לאופנוע ואת מנגנון המנשא, שהוא הפטנט מרובע השיניים. בנוסף, בכל הדגמים המיועדים לאופנועים וקטנועים ישנו מנגנון נעילה (הלשונית הכחולה) שאינו מאפשר שליפה של הטלפון כשהוא מעוגן למתקן. על-מנת לשחרר את הטלפון יש ללחוץ על הלשונית כלפי מטה, ורק אז ניתן יהיה לסובב את הטלפון על מנת לשלוף אותו.

אנחנו בחרנו בתושבת המתחברת לכידון האופנוע, והוספנו בולם זעזועים היושב על 3 גומיות ומונע מוויברציות לעבור לטלפון. זהו לדעתנו אלמנט חשוב ביותר, שכן בטלפונים מודרניים המצלמות רגישות מאוד, ויש הרבה מאוד מקרים שבהם המצלמה יצאה משימוש או איבדה מיקוד בגלל שימוש במתקנים קשיחים שהעבירו את הוויברציות מהאופנוע לטלפון.

פרט למתקן ולבולם הזעזועים יש צורך בחיבור למנשא. כאן ניתן לבחור בין חיבור (נקבה) אוניברסלי המודבק לגב הטלפון או לגב כיסוי הטלפון, לבין כיסוי ייעודי של קואד לוק לטלפון ספציפי, שכולל בתוכו את החיבור (נקבה). אנחנו בחרנו בכיסוי טלפון, כשהטלפון שברשותנו הוא סמסונג גלקסי S22 פלוס, ויש כיסויים לרוב הטלפונים הנפוצים. אם אין כיסוי ייעודי – אין שום בעיה להשתמש במדבקה האוניברסלית. ניתן לרכוש גם מגן מסך ייעודי.

יתרון גדול של הקואד לוק נמצא במודולריות שלו. פרט למנשא לדו-גלגלי, בקואד לוק מציעים גם מגוון רחב של אביזרים נלווים, כמו מנשא שמתחבר לכידון אופניים, מנשא לרכב (שמשה קדמית או דשבורד), מעמד שולחני למשרד, התקן קואד לוק לחצובה, יחידת טעינה אלחוטית לאופנוע, לרכב או למשרד, יחידת שקעי USB, יחידת שקע מצית, וכן רצועת זרוע לרצים או לעוסקים בספורט.

מנשא לטלפון, בולם זעזועים, וכיסוי ייעודי לטלפון ספציפי (כאן גלקסי S22 פלוס)
מנשא לטלפון, בולם זעזועים, וכיסוי ייעודי לטלפון ספציפי (כאן גלקסי S22 פלוס)

תפעול וחוויית שימוש

ההתקנה, כרגיל בהתקנים מזוג זה, קלה ופשוטה. את התושבת מהדקים על הכידון עם בורג צביטה אחד, כשיש מתאמים לכידונים בעוביים שונים. לאחר מכן מבריגים אליו את בולם הזעזועים בעזרת בורג אחד, ואז מהדקים את הקואד לוק אל בולם הזעזועים. הכל עם מפתח אלן 3 המסופק בערכה. לאחר מכן מכוונים את הזווית הדרושה, ומהדקים את התושבת. החיסרון בשיטה הזו: לא ניתן לכוון את זווית הטלפון על ציר כדורי. בתושבת המראה, בתושבת ציר ההיגוי, וכן בתושבת הרכב והמעמד השולחני – אפשר לכוון את זווית הציר.

את הטלפון מכניסים לכיסוי הייעודי, כשהוא מסיבי למדי ומגן על הטלפון מפני זעזועים ונפילות, וכן יושב על הטלפון באופן הדוק למדי כך שאין סיכוי שהטלפון יעוף מהמתקן בזמן רכיבה מכל סיבה שלא תהיה.

לוקח כמה ניסיונות עד שמתרגלים לפעולה המדויקת של הכנסת הטלפון אל הקואד לוק, אך כשקולטים את הפעולה מגלים כמה שהקואד לוק הוא מוצר גאוני שעושה חיים קלים מאוד. ההכנסה של הטלפון בזווית של 45 מעלות, ואז 1/8 סיבוב ימינה או שמאלה בהתאם למצב הטלפון הנדרש – ניצב או שוכב – עד לנעילה. השחרור, כאמור, בלחיצה על הלשונית הכחולה, ואז 1/8 סיבוב ימינה או שמאלה ושליפה של הטלפון. ניתן גם לסובב את הטלפון 90 מעלות ולעבור ממצב ניצב לשוכב, ולהפך, עד לנעילה הבאה. פשוט, קל ומתבצע עם יד אחת.

בזמן רכיבה הטלפון יציב לגמרי, וכאמור כולל בולם זעזועים שמבודד את רעידות האופנוע. כשרוכבים בלי טלפון על המנשא מגלים שוב עד כמה קומפקטי המתקן וכמה הוא משתלב ויזואלית עם האופנוע – כשיש רוכבים שאסתטיות חשובה להם. נציין שהמנשא לכידון כולל זרוע, והיא אלסטית למדי כך שהיא בעצמה בולמת חלק נכבד מהזעזועים.

לא פחות חשוב – הקואד לוק הוא מוצר איכותי מאוד, בנוי מחומרים איכותיים, ועושה רושם שמתקן כזה יחזיק זמן רב.

חשוב לציין שהיבואן, CTC טרק ישראל, הוא יבואן ישיר מהיצרן (לא ייבוא מקביל), ולכן שירות ומימוש אחריות מתבצעים ישירות מול היבואן.

קומפקטי ואסתטי, קל ונוח לתפעול
קומפקטי ואסתטי, קל ונוח לתפעול

סיכום ועלויות

הקואד לוק הוא מנשא לטלפון מהיותר איכותיים שיש, ובוודאי מהיותר יקרים. הוא מציע פטנט ייחודי שמאפשר גם קומפקטיות ואסתטיות וגם תפעול סופר-נוח. בנוסף, הוא איכותי מאוד, ואפשר לומר עליו שהוא מוצר פרימיום.

יתרון גדול של הקואד לוק נמצא במודולריות שלו, וכן בליין הרחב מאוד של המוצרים שהחברה מציעה – כך שכל אחד יכול לבנות לעצמו את המנשא המתאים לו ואת מגוון המוצרים הנלווים כמו מטענים או מנשא לרכב, לאופניים או לשולחן העבודה – כשכולם מתחברים באותו הפטנט, וזה נוח מאוד לשימוש.

המחיר, כאמור, לא זול. המנשא לכידון עולה 310 ש"ח (מנשא ציר היגוי עולה 360 ש"ח, התקן למראה 240 ש"ח, והתקן כדורי 170 ש"ח), בולם הזעזועים עולה 125 ש"ח נוספים, וצריך גם את הכיסוי לטלפון (170 ש"ח) או את המדבקה האוניברסלית (90 ש"ח). כך יוצא שהערכה שלנו עולה במחיר מלא 605 ש"ח ו-484 ש"ח לאחר הנחה.

זה אכן מחיר שנמצא בטווח הגבוה יותר של המנשאים לטלפונים סלולריים, אולם במחיר הזה מקבלים מוצר איכותי וטכנולוגי, קל לשימוש ולתפעול, בטוח לטלפון, ושגם נראה טוב.

נזהיר ונבקש מציבור הרוכבים שלא להשתמש בטלפון הנייד בזמן רכיבה – גם אם הוא יושב על מתקן ייעודי לכידון. 

גולשי פול גז מקבלים 20% הנחה על מוצרי קואד לוק באתר היבואן CTC טרק ישראל – בהרשמה למועדון 'רוכבי FullGaz' בקישור המצורף ועם קוד הקופון AAFG23.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

INNOVV H5 (5)

ציוד במבחן: מצלמת דרך ואקסטרים INNOVV H5 לקסדה

ה-H5 החדשה של INNOVV היא מצלמת דרך ואקסטרים באיכות גבוהה, עם מייצב איכותי ובממדים קומפקטיים ומשקל נמוך; הגרסה הישראלית עם 2 סוללות; ציוד במבחן

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן