דף הבית / מכונות / מבחני דרכים / קוואסאקי Z H2 בהשקה עולמית
Kawasaki-Z-H2-Launch-007

קוואסאקי Z H2 בהשקה עולמית

עם מנוע בעל מגדש-על, 200 כ"ס, שפע מומנט ומכלולי איכות - ה-Z H2 הוא ככל הנראה הסופר-נייקד הקרבי ביותר שיצא מיפן; מבחן ראשון לכלי שהוא מלאך ושטן כאחד

ה-Z H2 הוא הסופר-נייקד החדש של קוואסאקי בעל מגדש-העל (סופרצ'רג'ר). המנוע עם לא פחות מ-200 כ"ס, רצועת מומנט גדולה ורחבה, מכלולי שלדה איכותיים ותומכי לחימה, ועיצוב שנקרא לו מעניין – הוא מסתמן כאחד מסופר-נייקדים הקרביים ביותר שיש; תיירי סרסין מהמגזין הבלגי motorniews.be רכב עליו עבורנו בלאס וגאס במסגרת שיתופי הפעולה של פול גז עם מגזינים מובילים באירופה.

מאת: Thierry Sarasyn; תרגום: אסי ארנסון

הקוואסאקי Z H2 החדש, שהוצג בתערוכת מילאנו האחרונה עוד בימים שניתן היה להצטופף בתערוכות, הוא בהחלט ספינת דגל עבור היצרנית היפנית הקטנה. בראש ובראשונה זהו מנוע שמאיר על המותג, מציג את היכולות הטכנולוגיות של הירוקים, וגורם לנו לחלום. אבל לסופר-נייקד החדש יש עוד הרבה דברים להציע, כפי שגילינו ביומיים אינטנסיביים בכביש ובמסלול.

קוואסאקי Z H2
קוואסאקי Z H2

מבחן משולש

בקווואסאקי לא הקלו על עצמם. הם נתנו לנו את ההזדמנות לבחון את כל 200 הכ"ס של ה-Z H2 בשלוש דרכים שונות ומאתגרות להם ולאופנוע. החלק הראשון נערך במתחם מסלול לאס וגאס מוטור ספידווי, שנתאר אותו כמסלול רחובות עם אספלט לא איכותי. חלקו השני נערך במסלול האובאלי באותו המתחם. זהו המסלול בו מקיימים את מרוצי הנאסקאר, כשעדיין נשארו סימני בלימה היסטריים שנמשכו עד לקיר העילי ומעבר. מפחיד כשאתה בשיא העיקול ויושב על 220 קמ"ש. חלקו השלישי התקיים במקום שבו מרבית הרוכבים יבלו בו – בכביש הציבורי. פה עם תפאורה מדהימה של העמק המדברי המתפרש באזור.

בואו נבהיר את זה כבר בהתחלה: הדגם החדש אינו גרסה מופשטת פיירינג של ה-H2, אלא שילוב של תפישת סדרת ה-Z עם טכנולוגיית הסופרצ'רג'ר ומכלולים הרבה יותר איכותיים. המנוע אמנם מגיע מאותו H2, ומדובר על מנוע 4 צילינדרים בשורה בנפח 998 סמ"ק, המגיע עם מגדש-על (סופרצ'רג'ר). המשמעות היא לא רק הספק גבוה, אלא גם – ובעיקר – מומנט גבוה וטווח שימוש רחב ויעיל, גם בסל"ד נמוך ובינוני. מגדש-העל מכיל מערכת ראם-אייר ייעודית ליניקת אוויר, ומערכת הפליטה חדשה ומותאמת לדגם. התוצאה הסופית היא 200 כ"ס ב-11,000 סל"ד ו-14 קג"מ ב-8,500 סל"ד.

אלקטרונית יש מערכת למדידת אינרציה IMU ב-6 צירים, המאפשרת יישום של מערכת ABS להטיה, בקרת אחיזה ובקרת זינוק. יש קוויקשיפטר לשני הכיוונים, בקרת שיוט, פנסי LED היקפיים, ומסך TFT מודרני עם קישורית בלוטות' לטלפון הנייד. יש כמובן גם מצבי ניהול אופנוע, כש-3 מהן מובנים (ספורט, כביש וגשם), ואחד נוסף (Rider) ניתן לבחירה אישית של הרוכב. יש גם 3 מצבי כוח מנוע, כשהחזק ביותר מפיק כאמור 200 כ"ס, והשניים האחרים 150 כ"ס ו-100 כ"ס.

תחנת כוח עם מגדש-על
תחנת כוח עם מגדש-על

מפתיע לטובה

כאמור, החלק הראשון התבצע במתחם המטורף של המסלול בעיר החטאים. למען האמת לא ציפינו רבות מה-Z H2 בשלב הזה. ברור לנו שעם 238 ק"ג לא נקבל חינניות של סופרספורט, אבל הופתענו לטובה. טוב נו, בכל זאת 200 כ"ס על מסלול הם תמיד מתכון לכיף. בתור אחד שלא מגיע באופן קבוע למסלולים, קיבלתי את כל מה שרציתי מה-Z H2. המנוע מושך חזק וחלק מכל סל"ד עם זמינות כוח מלאה בכל מקום, בעוד שבולמי השוואה האיכותיים מלפנים ומאחור סיפקו רגש ובטחון גם בעומס חלקי וגם כשממש סחטנו כל סוס מהמנוע. המתלים מבהירים בצורה מלאה מה ניתן לעשות עם האופנוע ומה לא.

המנוע הזה. כאשר סוחטים את המצערת, הגלגל הקדמי מרחף באוויר בשלושת ההילוכים הראשונים, ואין תחליף לתחושה של מצערת מלאה שלא נסגרת בזכות הקוויקשיפטר וגלגל שעולה ויורד מעצמו בכל החלפה עד שמלטף את הקרקע כשהמהירות עולה. הריגוש שהמנוע הזה יכול לספק הוא הפרמטר החשוב ב-Z H2 על המסלול, ולא זמני ההקפה. זהו אינו נייקד מרוץ כמו המתחרים מאירופה, ממש לא.

שעה מאוחר יותר עברנו לחלק האובאלי, שם נקודת האור הייתה הביטחון, השקט והיציבות שמעניקים המתלים. בשום שלב לא יורדים כאן מ-200 קמ"ש, וגם זה רק בפניות. בין לבין בועטים בעוד הילוך בלי לעזוב את הגז כשעוברים את ה-240 קמ"ש ונוגעים ב-260 קמ"ש, במקרה שלנו לפני שמאטים מעט לעיקול הבא. אורכו של האובאל הוא 2.4 ק"מ, עם זווית שיא של 20° שמנטרלת כמעט לגמרי את תחושת המהירות. כמעט בכל פעם מצאתי את עצמי מנסה להמשיך להאיץ ולעלות עוד הילוכים, ורק הקיר המפחיד החזיר אותי בכל פעם למציאות. בשום שלב לא הרגשתי שאני מביא את האופנוע לקצה. יש עוד הרבה להגיע לשם.

אבל זה לא רק מנוע - הוא גם מתנהג!
אבל זה לא רק מנוע – הוא גם מתנהג!

הכביש הציבורי

אם נודה על האמת, שם יבלו מרבית בעלי ה-Z H2 – אם לא כולם. היום השני הוקדש ל-200 ק"מ של נופי מדבר מדהימים על כבישים איכותיים. למרות המנוע שנותן את הרושם שצריך להיות על הקצה בכל רגע ובכל מקום, הקוואסאקי הפתיע עם יכולות השיוט ה'רגועות' שלו. בזכות תנוחת הישיבה הנוחה והזקופה יחסית, יחד עם היכולות לבחור בלפחות שלושה הילוכים שונים בכל מקום לאור המומנט הנדיב, וההבנה שפה הקוויקשיפטר נועד לספק לך נוחות ולאו דווקא החלפות תחת אש. המשחק בין מצבי הרכיבה השונים – כביש וספורט – יספקו את שינויי המצב רוח הרגעיים שלכם על הכביש. ואם בא לכם לאוורר מעט את הגלגל הקדמי אז תעבירו זריז למצב Rider ותופתעו עד כמה מהר ניתן לרכב כשרק גלגל אחד נוגע ברצפה.

גם על האובאל
גם על האובאל

אופנוע על?

טוב לדעת שיש לך אופנוע שמספק איכות רכיבה מרשימה במהירויות שפויות, ואם רק תבקש הוא יקמט לך את הכביש בסיבוב של מצערת. אם תבחר להחריב את הכביש, עדיין תקבל אופנוע שמתנהג בצורה מושלמת. עלה לי בראש שזה דומה לבעלי פרארי או למבורגיני, שברוב חייהם מבלים על עשירית מהיכולות של הרכב אבל עדיין נוהגים במכונית-על. הקוואסאקי Z H2 אינו אופנוע מרוץ, אלא מנוע שעובד כל-כך טוב וכל-כך חזק בכל קשת הסל"ד שרק הוא מספק את תחושת העל – שנאמר, אופנוע-על. מנוע, שבחבילה אחת יהיה לבקשתך גם מלאך רך ועדין וגם שטן יורק אש. הקוואסאקי Z H2 יגיע כמובן ארצה, במחיר רשמי של 125 אלף ש"ח בישראל. הוא לא נועד להיות להיט מכירות, אלא להראות מה קוואסאקי יכולים לייצר, עם הדגש על המנוע המדהים הזה.

תצוגת תכלית של קוואסאקי
תצוגת תכלית של קוואסאקי

מפרט טכני

מנוע 
תצורה4 צילינדרים בשורה, 998 סמ"ק, 16 שסתומים, DOHC, קירור נוזל, מגדש-על (סופרצ'רג'ר)
הזנת דלקהזרקת דלק עם מצערות חשמליות ו-4 מצבי ניהול אופנוע
הספק200 כ"ס (147.1 קילוואט) ב-11,000 סל"ד
מומנט14.0 קג"מ (137Nm) ב-8,500 סל"ד
קוטר קדח, מהלך בוכנה76.0, 55.0 מ"מ
יחס דחיסה11.2:1
הילוכים6
שלדה ומכלולים
תצורהמסבך משולשי פלדה
מתלה קדמימזלג הפוך של שוואה מדגם SFF-BF בקוטר 43 מ"מ, כיוונים מלאים,
מתלה אחוריזרוע אלומיניום עם בולם יחיד של שוואה ומערכת לינקים, כיוונים מלאים
בלמיםקדמי: צמד דיסקים בקוטר 290 מ"מ עם קליפרים רדיאליים 4 בוכנות של ברמבו מדגם M4.32; אחורי: דיסק בקוטר 226 מ"מ עם קליפר צף בוכנה בודדת; מערכת ABS להטיה
צמיגיםקדמי: 120/70ZR17; אחורי: 190/55ZR17
ממדים
אורך כולל2,085 מ"מ
בסיס גלגלים1,455 מ"מ
גובה מושב830 מ"מ
זווית היגוי24.9 מעלות
מפסע104 מ"מ
מיכל דלק19 ל'
משקל מלא כולל דלק239 ק"ג
אבזור ואלקטרוניקהחיישן IMU למדידת אינרציה ב-6 צירים, מצערות חשמליות, 4 מצבי ניהול אופנוע, 3 מצבי כוח מנוע, בקרת אחיזה להטיה ב-3 מצבים, ABS להטיה, בקרת זינוק, קוויקשיפר ואוטובליפר, בקרת שיוט, פנסי LED היקפיים, מסך TFT עם קישורית בלוטות' לטלפון הנייד
מחיר124,985 ש"ח

אודות כתב אורח

Avatar

עשוי לעניין אותך

2025 GASGAS TXT GP 300

גאס גאס מציגה את דגמי הטריאל של 2025

בגאס גאס מציגים את דגמי 2025 של ה-TXT RACING ו-TXT GP עם המשך האבולוציה והשיפורים לדור האחרון של אופנועי הטריאל שהוצג ב-2023

4 תגובות

 1. Avatar
  קול-בי קריינות ודיבוב

  לא מעניין אותנו כ"ס אלא מומנט! :)

 2. Avatar
  תומר שטורפר

  מה זה אוטובליפר?

  • מערכת פול גז

   אוטובליפר זה קוויקשיפטר שמוריד הילוכים. בהורדת הילוך האוטובליפר פותח גז ומעלה את הסל"ד, ועל-ידי כך ניתן להוריד הילוך בלי ללחוץ על הקלאץ'.
   קוויקשיפטר מיועד להעלאת הילוכים בלי לסגור את הגז ובלי ללחוץ על הקלאץ', ואילו אוטובליפר מיועד לכיוון השני – להורדת הילוכים. זו הטרימינולוגיה בנכונה.

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן