דף הבית / חדשות / MotoGP: ניצחון שני לקראטשלאו – בפיליפ איילנד
phillip-island-16-003

MotoGP: ניצחון שני לקראטשלאו – בפיליפ איילנד

בפיליפ איילנד אפשר לרכב ב-4 עונות השנה ביום רכיבה אחד, וגם הפעם מזג האוויר שיחק תפקיד; קראטשלאו ברכיבה מדהימה מנצח בפעם השנייה העונה

פיליפ איילנד ידוע כמסלול שבו ניתן לרכוב בארבע עונות השנה ביום אחד, וגם הפעם מזג האוויר שיחק תפקיד. יום האימונים הראשון היה גשום ברובו. אימון חופשי 2 הופסק בדגל אדום בגלל גשם כבד שהציף את המסלול. לרבים מהרוכבים המובילים, אימון חופשי 3 הפך לקריטי ככזה שקובע מי מהרוכבים עולה באופן אוטומטי למקצה הדירוג הקובע Q2. רוסי משלם ביוקר כשהוא רוכב באימון חופשי 1 יותר מעשר ההקפות המותרות על צמיגי הגשם של מישלין. הוא שוגה בניהול הצמיגים כשהוא בוחר בצמיג גשם רך מאוד, עובר לצמיג אחורי אינטרמדייט, מסיים חמישי את מקצה הדירוג Q1 ומזנק מהמקום ה-15. ויניאלס מתקשה גם הוא ומזנק מהמקום ה-13. קראטשלאו ולורנזו מסיימים ראשונים את מקצה Q1 ועולים למקצה הקובע.

כך זה נראה ביום שישי
כך זה נראה ביום שישי

במקצה הקובע יהיה זה מרקז שידייק את בחירת הצמיגים. מרקז עולה עם צמיגי אינטרמדייט לדירוג ונכנס להחליף לסליקס עוד בטרם הוא מסיים הקפה אחת. הוא מחמם את הסליקס וקובע רצף הקפות מהירות, שבשיאם הוא קובע 1:30.189 שק' לפול פוזישן כשאת השורה הראשונה משלימים קראטשלאו על ההונדה של LCR ופול אספרגרו על היאמהה של טק 3. מזג האוויר עוזר לג'ק מילר לדרג חמישי, ולניקי היידן, שמחליף את פדרוסה הפצוע, לדרג שביעי. בראדל והאפריליה מדרגים שמיני. לורנזו שעלה מ-Q1 יזנק מעמדה 12.

יום המרוץ יבש. מרקז וקראטשלאו היחידים שבודקים את הצמיג הקדמי הקשה במקצה החימום. הם יבחרו בו גם למרוץ. רוכבי הונדה פרט להיידן ורוכבי סוזוקי יהמרו גם הם על הצמיג הקדמי הקשה על סמך בחירתו של מרקז.

קראטשלאו - הימר נכון
קראטשלאו – הימר נכון

מרקז ופול מזנקים היטב. פול זוכה בהול שוט בפנייה 1 ומאבד את ההובלה למרקז בפנייה 4. מרקז מתחיל לחתור קדימה כשהוא מגדיל את הפער בחוד לעד 3 שניות. קראטשלאו, שנסוג לחמישי בתום ההקפה הראשונה, מתאושש ונצמד לפול. לרוסי ולוויניאלס קצב מהיר הרבה יותר ממיקומם על הגריד. רוסי יעשה זאת מהר מוויניאלס. בהקפה העשירית רוסי יוצא מתוך הסליפ-סטרים ובולם מאוחר לתוך פנייה 1, ובכך משלים מהלך שבו הוא מזנק מהמקום ה-15 ומסתיים במקום השלישי. רוסי משפר למקום השני כשמארק מרקז, האלוף הטרי, בולם מעט מאוחר מדי, וכפסע מקו המרוץ בכניסה לפנייה 4 הצמיג הקדמי מאבד אחיזה והאלוף מתרסק בלואו-סייד. בדיוק כמו ב-2014. קראטשלאו, שעלה ממקצה הדירוג Q1 ודורג שני למרוץ, מוצא עצמו מוביל כשבידו פער של 1.9 שניות על רוסי.

מארק מרקז - אופס!
מארק מרקז – אופס!

רוסי נראה כמאיים להקפה אחת או שתיים, אבל לקראטשלאו קצב מהיר בבירור. עד לדגל השחמט קראטשלאו מתחרה בעצמו ובזיכרון הלואו-סייד הפרטי שלו בהקפה האחרונה במרוץ ב-2014 כשהוא במקום השני. קראטשלאו, שרכב עם צמיג קדמי קשה, הגביר את הקצב ברגעים מעוננים על מנת לשמור על טמפרטורה מתאימה בצמיג, והרפה מעט כשהשמש הגיחה מבין העננים. הטקטיקה השתלמה וקראטשלאו מנצח בפעם השנייה  העונה ובכלל מרוץ MotoGP.

רוסי - מ-15 ל-2!
רוסי – מ-15 ל-2!

ויניאלס, שהתעכב מעט יותר מרוסי, עוקף את פול אספרגרו בהקפה ה-12 וממהר לקצץ את הפער  מבן קבוצתו אלייש והסוזוקי GSX-RR ומדובי והדוקאטי GP16. במשך מספר הקפות אלייש עוקף את דובי על הבלמים בכניסה לפנייה, רק בשביל לקבל בראש בקצה הישורת כשדובי מנצל במלואו את הסליפ-סטרים ואת מנוע הדוקאטי. המאבק מתחמם לקראת תום המרוץ, כשאלייש עוקף את דובי לשלישי בפנייה 2 ומיד אחריו ויניאלס תוקף את דובי בקו הפנימי לפנייה 10. בישורת ויניאלס מנצל את הסליפ-סטרים ועוקף לשלישי, שוכח לסגור את הפנימי ואלייש חוזר לשלישי, רק בשביל להתרסק בלואו-סייד בפנייה 4. קופי-פייסט ללואו-סייד של מרקז. ויניאלס משתחרר מאחיזתו של דובי ובכך סוגר את הפודיום. ראשון, קראטשלאו על ההונדה RC213V, שני רוסי על הימאהה YZR-M1, ושלישי ויניאלס על הסוזוקי GSX-RR.

ויניאלס והג'יקסרר - מקום שלישי
ויניאלס והג'יקסרר – מקום שלישי

לורנזו מסיים במקום השישי, בסוף שבוע נוסף שאותו יבקש לשכוח האלוף היוצא, והוא מפסיד נקודות יקרות לרוסי במאבק על פירורי המקום השני באליפות.

ניקי היידן רכב היטב על גבי ההונדה של פדרוסה בקבוצת רפסול, ונאבק בעוז על המקום השביעי עם רוכבים נוספים, עד שג'ק מילר, גם הוא על הונדה, נכנס מהר מדי בחריץ צר שהיידן משאיר בינו ובין האפקס, ופוגע באחרון. היידן מסיים במקום ה-17, בעוד מילר הפוחז מסיים במקום העשירי. מייק ג'ונס, אלוף הסופרבייק האוסטרלי, זוכה בנקודת אליפות ראשונה ב-MotoGP כשהוא חוצה את קו הסיום במקום ה-15 על גבי הדוקאטי של קבוצת אווינטייה. הקטור ברברה, שאותו החליף ג'ונס בקבוצת אווינטייה, מרסק זאת הפעם השנייה ברציפות את הדוקאטי GP16  של אנדראה יאנונה בקבוצת המפעל של דוקאטי.

הפודיום בפיליפ איילנד
הפודיום בפיליפ איילנד

טבלת האליפות לאחר הסבב ה-16

  1. מארק מרקז, הונדה, 273 נק'
  2. ולנטינו רוסי, ימאהה, 216 נק'
  3. חורחה לורנזו, ימאהה, 192 נק'
  4. מאווריק ויניאלס, סוזוקי, 181 נק'
  5. דני פדרוסה, הונדה, 155 נק'

phillip-island-16-005

כמה מילים על ה-Moto2

אם בתחילת העונה יוהאן זרקו, האלוף המכהן, נראה כמי שיתקשה להגן על התואר כנגד סם לואס ואלכס רינס, באמצע העונה זרקו מתאושש עם חמישה ניצחונות אבל מאבד שוב את מושכות האליפות כשרינס סוגר את הפער לנקודה בלבד לפני המרוץ במוטגי. מאז, רינס הפצוע מתרסק במוטגי וגם בפיליפ איילנד. מנגד, תום לוטי מנצח פעמיים רצוף במוטגי ובפיליפ איילנד. זרקו מסיים שני במוטגי, אבל רק במקום ה-12 באוסטרליה. לזרקו יתרון 25 נקודות על רינס הפצוע ואתו קרב האליפות כנראה נגמר. מנגד, תום לוטי, שלוהט בחלק הזה של העונה, מפגר אחרי זרקו ב-22 נקודות כשהמומנטום עמו. בספאנג בשבוע הבא ובוולנסיה בעוד שלושה שבועות ה-Moto2 ירתח, בעוד שאר המרוצים הם לפרוטוקול בלבד. מומלץ לעקוב!

גם אנחנו רוצים לרכב בקבוצת מונסטר!
גם אנחנו רוצים לרכב בקבוצת מונסטר!

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

Ducati-Hypermotard-950-press-launch-014

ליגל יוצאת במבצע על הדוקאטי היפרמוטארד 950

ההיפרמוטארד 950 יימכר בשבועות הקרובים בהנחה של כ-7,000 ש"ח במסגרת מבצעי הקיץ של דוקאטי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO