דף הבית / חדשות / WSBK: המספרים מאחורי אראגון 2016
0924_R03_Davies_action

WSBK: המספרים מאחורי אראגון 2016

צ'אז דיוויס מנצח פעמיים; המספרים שמאחורי הסבב השלישי באראגון, ספרד

אראגון, המספרים מאחורי הסבב שהיה.

700

מספר המרוצים שהתקיימו בקטגוריית הסופרבייק מאז הוקם המפעל בשנת 1988, עם תום הסבב האחרון. וזה אומר הרבה מרוצים.

50

נקודות בסבב אחד. זה מה שצבר צ'אז דיוויס בסוף השבוע האחרון בספרד. זו הפעם השלישית בסך הכל בקריירה של הרוכב הוולשי, בעונתו החמישית בסדרה, שהוא אוסף את מירב הנקודות בסבב אחד. הפעם הקודמת שהוא עשה זאת הייתה בעונה שעברה בלגונה סקה. הפעם הראשונה שלו הייתה לפני 3 שנים ב… ניחשתם נכון – אראגון, ספרד. אז הוא עשה זאת על גבי ב.מ.וו.

צ'אז דיוויס - 50 נקודות בסבב בפעם החמישית
צ'אז דיוויס – 50 נקודות בסבב בפעם השלישית

28

תגידו מזל טוב לאחת מסדרות המרוצים הטובות בעולם שחגגה אתמול יום הולדת 28. מה שאומר שכשהיא נפתחה, האלוף המכהן – ג'ונתן ראיי, היה אז בגיל המופלג של שנה וחודשיים. רבים מבין שאר הרוכבים המשתתפים בסדרה עדיין לא ירדו מפס הייצור.

26

מקומות בסך הכל איבדו צמד רוכבי המפעל של ימאהה – אלכס לואז וסילבן גינטולי, בשני המרוצים גם יחד. השניים, שהשיגו בצורה מפתיעה את שני המקומות הנוספים בשורה הראשונה לצד טום סייקס, שלקח את הפול פוזישן, הצליחו להידרדר בצורה כמעט זהה בכל אחד מן המרוצים בנפרד; בעוד לואז צנח כמעט מידית מן המקום השלישי על הגריד אל עבר מקומות נמוכים בהרבה (17 במרוץ השני), גינטולי, שזינק מן המקום השני, הציג בשני המקרים פתיחה יחסית סבירה, ואולם אט אט נעקף, עד שלבסוף היה זה פעמיים בן קבוצתו שהראה לו את הגלגל האחורי כשחלפו על פני דגל השחמט.

ראיי וסייקס - שני שלישי
ראיי וסייקס – שני שלישי

13

נקודות השיג צ'אבי פורס, הרוכב על דוקאטי פניגאלה R של קבוצת בארני, בכל אחד משני המרוצים, אותן השיג כשסיים פעמיים במקום הרביעי והמכובד, הטוב ביותר שלו עד היום בכל מרוצי הסופרבייק בהם לקח חלק – 19 במספר (מתוכם ב-7 נאלץ לפרוש ובאחד נוסף כלל לא זינק).

5

ניצחונות יש לצ'אז דיוויס במסלול באראגון מתוך 10 מרוצי סופרבייק בהם השתתף על המסלול המסלול הספרדי – יותר מכל רוכב אחר בהיסטוריה של המפעל. יש לנו תחושה שהוא כבר לא יכול לחכות לסבב באראגון של עונת 2017.

סייקס וראיי - שני שלישי
סייקס וראיי – שני שלישי

1

המקום ממנו זינק טום סייקס בסוף השבוע האחרון, לאחר שסיים ראשון בתום מקצה הדירוג בשבת. לסייקס זהו ה'פול' השני העונה מתוך 3 סבבים, ומספר 32 בסך הכל בקריירה. אולי זה לא תמיד מביא ניצחונות, אבל אין ספק שזה עוזר לנסות להשיג אותם. וזה גם מביא הרבה כבוד.

טבלת האליפות בתום סבב מספר 3

  1. ג'ונתן ראיי, קוואסאקי, 131 נק'
  2. צ'אז דיוויס, דוקאטי, 105 נק'
  3. טום סייקס קוואסאקי, 102 נק'
  4. מייקל ואן דר מארק, הונדה, 74 נק'
  5. סילבן גינטולי, ימאהה, 56 נק'

הסבב הבא בעוד שבועיים במסלול אסן, הולנד.

0257_P03_Davies_action

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

Royal Enfiels Guerrilla (2)

רויאל אנפילד מציגה את הגרילה 450

ברויאל אנפילד מציגים באופן רשמי את הגרילה 450 החדש, שמרחיב את משפחת ה-450 ונכנס כגרסת הבסיס עם תצורת סקרמבלר לכביש המבוססת על ההימליאן 450 החדש

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן