דף הבית / חדשות / WSBK: ימי מבחן מאוסטרליה
hi_00_Test_Phillip Island_Rea_GB49790

WSBK: ימי מבחן מאוסטרליה

ביום ראשון הקרוב, 22.2, תיפתח עונת 2015 של אליפות הסופרבייק העולמית. רוכבי האליפות הגיעו לשני ימי מבחן שנערכו בימים שני ושלישי. אלכס לואס וסוזוקי סיימו עם הזמן המהיר ביותר בתום המבחנים, אך הקרב בחוד קרוב. רוכב דוקאטי שנפצע ביום שני, דווידה ג'וליאנו, יוחלף במרוץ על ידי לא אחר מאשר שלוש פעמים אלוף הסופרבייק – טרוי בייליס.

עונת 2015 בפתח ויש לא מעט מעברי קבוצות ורוכבים חדשים. בתום שני ימי המבחן, מי שמסיים בראש טבלת הזמנים המשולבת של שני הימים הוא אלכס לואס הבריטי, רוכב קבוצת סוזוקי, עם זמן של 1:30.859 דקות, מקדים את ג'ונתן ראיי (בתמונה בראש הידיעה), שנראה חזק מאוד עם קבוצת קאוואסאקי אליה עבר. סוזוקי היו חזקים גם בפתיחת העונה הקודמת, אך זה דעך לאורך כל העונה, ויהיה מעניין לראות אם הפעם זה יחזיק מים. הפתעה מרנינה היא ג'ורדי טורס. הרוכב הספרדי שעבר לאליפות הסופרבייק מאליפות ה-Moto2 לקבוצת אפריליה רד-דווילס רומא, המקבלת את תמיכת המפעל, מסיים במקום השלישי כרוכב האחרון לרדת מגבול ה-1:31 דק' להקפה. טום סייקס על הקאוואסאקי במקום הרביעי, ולאון האסלם, בן קבוצתו של טורס, סוגר את החמישייה הראשונה.

הונדה עדיין לא נראית חזק במיוחד. הרכש החדש, אלוף הסופרספורט העולמי מייקל ון-דר מארק, מסיים במקום התשיעי, כשאלוף העולם שעבר אף הוא להונדה, סילבן גינטולי, מסיים במקום ה-12, כשניקולו קנאפה מצליח להביא את ה-EBR למקום ה-11 ונראה בול מה שהקבוצה הייתה צריכה. גם לאון קמייר נראה לא רע עם קבוצתו החדשה – MV אגוסטה. דוקאטי נראים טוב אף הם עם צ'ז דיוויס במקום ה-6 ודווידה ג'וליאנו במקום ה-10, אלא שכאן העלילה מסתבכת – התרסקות ביום השני של ג'וליאנו מסתיימת בפציעה עם סדקים בחוליות הגב, ומשמעות הדבר שהוא מושבת ל-90 הימים הקרובים.

החדשות המפתיעות הן שדוקאטי מחליטה למלא את מקומו של ג'וליאנו עם לא אחר מאשר טרוי בייליס, אלוף הסופרבייק ב-2001, 2006 ו-2008. האוסטרלי בן ה-45 מכיר את המסלול היטב, אך יש לזכור כי לא רכב באופן תחרותי זמן רב, והפעם האחרונה שרכב על דוקאטי פניגאלה הייתה בחודש מאי 2015. יהיה מרתק לראות מה בייליסטיק יצליח לעשות מול עדר הרוכבים הצעירים, ובכל מקרה יהיה כיף לראות אותו שוב על המסלול.

טרוי בייליס מפתיע ומחליף את ג'וליאנו הפצוע

אודות אייל פרדר

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן