דף הבית / חדשות / ה-BDS: עכשיו גם נגד הספורט המוטורי
Pazael-001

ה-BDS: עכשיו גם נגד הספורט המוטורי

בלחץ פעילי BDS ישראליים - אירוע הרכיבה עם רוכב ה-Moto2 ג'ו רוברטס הועבר ממסלול פצאל; היום האירוע כולו בוטל בשל חוסר היכולת של מסלול ערד לארח אירועי אופנועים

אירוע הרכיבה המקומי עם רוכב ה-Moto2 ג'ו רוברטס (20) בוטל היום באופן רשמי על-ידי התאחדות הספורט המוטורי והעומד בראשה – עומר שושני. הסיבה הרשמית לביטול האירוע היא חוסר היכולת של מסלול פצאל, ולאחר מכן מסלול ערד, לארח אופנועים על המסלול ולקיים אירוע מסודר.

אולם, מסתבר שמאחורי ביטול האירוע, או לפחות העברתו בתחילת השבוע ממסלול פצאל למסלול החדש בערד, שבנייתו טרם הסתיימה, עומד גורם שלישי, שאינו קשור לספורט מוטורי אלא לפוליטיקה קיצונית ורדיקלית. פעילי BDS ישראליים, אשר ראו את הפרסומים המקומיים בדבר האירוע במסלול פצאל, יצרו קשר עם גורמים רבים בחו"ל הקשורים לג'ו רוברטס וקבוצת LCR האיטלקית, ושכנעו אותם לבטל את האירוע או להעבירו למסלול אחר.

הרוכב ג'ו רוברטס (צילום מתוך עמוד הפייסבוק של הרוכב)
הרוכב ג'ו רוברטס (צילום מתוך עמוד הפייסבוק של הרוכב)

אותם אנשי שמאל-קיצוני,  פעילי תנועת ה-BDS (חרם, משיכת השקעות וסנקציות על ישראל), שאיתם שוחחנו מוקדם יותר השבוע, שלחו בשבוע שעבר מכתבים לחברת הונדה העולמית ולקבוצת LCR ולעומד בראשה – מכתבים שהגיעו לידי מערכת פול גז – וציינו שהאירוע המדובר במסלול פצאל "מתקיים בבקעת הירדן – בשטחים הנמצאים תחת כיבוש ובמחלוקת פוליטית", וכי אירוע הרכיבה "נוגד את החוק הבינלאומי". עוד כתבו הפעילים במכתביהם כי מסלול פצאל "עובר בשטח אש צה"לי", אם כי כאן חשוב לדייק ולציין כי האספלט עצמו אינו נמצא בשטח אש, ורק חלק מהגדר המערבית של המסלול גולשת כ-10 מטרים לתוך שטח אש צה"לי שאינו נמצא בשימוש כבר שנים רבות, וכי בכל מקרה בעלי המסלול מצויד בכל האישורים להפעלת המסלול – כולל אישור מצה"ל.

בנוסף, אחד הפעילים, שגם איתו שוחחנו מוקדם יותר השבוע, יצר קשר טלפוני עם הוריו של ג'ו רוברטס המתגוררים בארה"ב, ובשיחה הפעיל עליהם לחצים לשכנע את רוברטס הצעיר לבטל את אירוע הרכיבה. ההורים המבוהלים, שאינם מכירים את הפוליטיקה הישראלית למעט מהמדיות המקומיות, נלחצו משיחת הטלפון והעבירו את המידע לרוברטס הצעיר. רוברטס מצדו אומר כי לא היה ידוע לו שהאירוע אמור להתקיים בשטחי הגדה המערבית, וכי נאמר לו שהאירוע יתקיים בישראל.

במקביל, גשמי סוף השבוע האחרון גרמו להצפה במסלול פצאל והעמידו את קיום האירוע בסימן שאלה בכל מקרה. התאחדות הספורט המוטורי ורשות הספורט בדקו את האפשרות לניקוז מי הגשמים, ניקוי המסלול והכנתו לאירוע, ובמקביל חיפשו חלופה למקרה שבו מסלול פצאל לא יהיה מוכן. בתחילת השבוע העבירה המועצה מקומית בקעת הירדן תקציב של כ-180 אלף ש"ח לטובת סידור המסלול והכנתו לאירועי סוף השבוע.

ביום שני האחרון הודיעה ההתאחדות באופן רשמי כי האירועים, שכאמור אמורים להתקיים בסוף השבוע הקרוב, עוברים למסלול בערד. כאן חשוב לציין כי המסלול בערד עדיין אינו מוכן לאירוח אירועים. הוא אמור להיפתח בחג הפסח הקרוב, ובכל מקרה הוא אינו בטיחותי לרכיבה ספורטיבית של אופנועים בשל גדרות המסלול אשר נמצאות קרוב מדי לאספלט ולא מאפשרות משטח החלקה מספק. התאחדות הספורט המוטורי ורשות הספורט, בצעד תמוה למדי, אישרו את המסלול לקיום האירוע כבר בתחילת השבוע, וכאמור האירוע היה אמור להתקיים בערד. אולם לאחר שג'ו רוברטס בעצמו ביקר במסלול אתמול (רביעי) ובחן אותו, הוא החליט שהמסלול אינו בטוח דיו עבור רכיבה ספורטיבית של אופנועים, ולכן גם האירוע בערד בוטל.

אז מה היה שם? לחצים של פעילי BDS ישראליים על הונדה, על קבוצת LCR ועל משפחתו של ג'ו רוברטס, ובמקביל גשמי ברכה שהציפו את מסלול פצאל ונתנו למארגנים פתח מילוט לעבור לערד. אולם בדיקה של המסלול בערד על-ידי רוברטס עצמו העלתה שהמסלול לא כשיר לקיום אירוע רכיבת אופנועים. השורה התחתונה היא שהאירוע בוטל, וכולם מפסידים.

*     *     *     *     *

תגובת עומר שושני, מנכ"ל התאחדות הספורט המוטורי: "לצערנו הרב, גשמי סוף השבוע האחרון גרמו להצפת המסלול בפצאל, ועם התקדמות השבוע והתקרבות האירוע נאלצנו למצוא חלופה והעברנו את האירוע למסלול בערד וזאת חרף המאמצים הרבים של המועצה האזורית שהשקיעה משאבים רבים להחזיר את המסלול לתקינותו, ועל כך יש לנו הערכה רבה. לאחר שהרוכב ביקר אתמול פיזית במסלול בערד, לטענתו משום שטרם הסתיימו עבודות ההכנה שלו (הפתיחה מתוכננת לאפריל 2018), הוא החליט שהמסלול עדיין אינו בטיחותי דיו עבורו.

התאחדות הספורט המוטורי מתעסקת בספורט מוטורי בלבד, ואינה עוסקת בפוליטיקה. אנחנו לא מכירים כל פנייה אלינו מגורמי BDS, למעט התעניינות של סוכן הרוכב בשבוע שעבר בנוגע למיקומו של המסלול. יתרה מכך, ההתאחדות מגנה באופן נחרץ כל פעילות של חרם בכלל וכזו הפוגעת בריבונותה של מדינת ישראל בפרט.

בפועל, לא נדרשנו לסוגיה זו בשל אי היכולת הטכנית להעמיד מסלול תקין בזמן לרכיבת הניסיון של הרוכב כפי שנדרש מקסימום אתמול.

ייאמר ויצוין עוד כי בשיחה אישית שהתקיימה בין מנכ"ל ההתאחדות לראש המועצה ביום שני בערב, נאמר המופרש לראש המועצה על-ידי מנכ"ל ההתאחדות שככל שהמסלול יהיה מוכן, הרוכב ירכוב בפצאל או שלא ירכוב בכלל בשום מקום אחר.

אנחנו מצטערים על ביטולו של האירוע ומקווים כי נוכל לממשו שוב בעתיד הקרוב".

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

6 תגובות

 1. Avatar
  סתם אחד מהמכולת

  איזה ליצנים חחחחחחחחחחחחח

 2. Avatar

  חוסר הבנה מוחלט של עומר שושני את התחום, ואולי גם מעבר לכך…
  איך בכלל אפשר להעלות על הדעת להעביר את זה לערד ? כנראה שהיה צריך להביא את ג'ו רוברטס לערד כדי שיגיד בדיוק מה שהרוכבים שבדקו את המסלול אמרו – מסלול לא בטיחותי לאופנועים.

 3. Avatar

  איזה ליצנים חחחחחחחחח (2)

 4. Avatar

  התאחדות הספורט המוטורי אלק, זייני מוח שלא תרמו דבר לספורט המוטורי. אפילו ה-BDS לא מטריד אותם.
  ומדוע אתה לא מפרסם את שמות כתובות וטלפונים של החלאות הלל מה-BDS?

 5. Avatar
  טרי על 2 גומיות

  עומר שושני.. בדיחה על 2..
  לא לוחץ מספיק להורדת מיסים, לא לוחץ מספיק לעשות את התחום המוטורי ברמה סבירה שיוכל להתקיים ולא ייסגר כל שני וחמישי מצרות עין של אחרים.

  בכנסת ישראל 2018 יש ליצנים גדולים ממנו שהשיגו הרבה יותר.

  אופנוענות בישראל זה יקר, זה מסוכן, וכנראה שאין אור בקצה המנהרה.

  מתסכל אותי שזה התחביב שאני הכי אוהב בעולם, כי אין לי ארץ אחרת.

 6. Avatar

  אין ספק שבמבחן התוצאה ביטול הארוע הוא בזיון. אין לי גם ספק שהתנהלות מנכ״ל ההתאחדות לספורט מוטורי היא חובבנית ויהירה, ואין זה המקרה הראשון לארוע בו מעורבת (או שאותו מארגנת) ההתאחדות ואשר הופך לפארסה.

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן