דף הבית / חדשות / אליפות אספלט חדשה: פירלי קאפ ישראל
pirelli-logo

אליפות אספלט חדשה: פירלי קאפ ישראל

עמותת אייפקס הכריזה אתמול על פתיחת אליפות אספלט חדשה בישראל, תחת חסות ומימון גדול של חברת פירלי; אלוף האלופים ישתתף בסבב של הסופרספורט העולמי

עם התפתחות מסלולי האספלט בישראל והקמת מסלולים נוספים, מתפתחת גם סצנת רכיבת המסלול בישראל. ביום שישי האחרון התקיים הסבב הראשון של 'אליפות הגביע הישראלי' – אליפות חדשה של עמותת מסלול, המפיקה של אליפות ישראל בסופרבייק, המיועדת לחובבים ולבעלי אופנועי כביש מכל המינים, ואתמול הוכרזה אליפות חדשה – 'פירלי קאפ' – אליפות שמגדילה את מספר ליגות האספלט בישראל ל-3.

האליפות החדשה, שאותה מממנת בכבדות חברת 'תמיג' – יבואנית צמיגי פירלי ומצלר לישראל, בגיבוי מלא של פירלי העולמית, היא יוזמה פרטית של עמותת אייפקס, כשלראשונה בישראל יתקיימו מרוצים שלא תחת המטרייה של התאחדות הספורט המוטורי, אולם תחת הרגולציה של הרשות לנהיגה ספורטיבית בהתאם לחוק הספורט המוטורי, ועם פוליסת ביטוח חדשה שאותה רכש מיקי יוחאי, הבעלים של מסלול פצאל. המגעים בין הגורמים מתקיימים כבר חודשים ארוכים, וכעת נסגרו הפרטים האחרונים וכאמור יצאה ההכרזה הרשמית.

מסלול פצאל (צילום: לנה טאובס)
מסלול פצאל (צילום: לנה טאובס)

אליפות פירלי קאפ תכלול 5 קטגוריות: סופרבייק 1,000 סמ"ק, סופרספורט 600 סמ"ק, סופרספורט 300 סמ"ק, ושתי קטגוריות פתוחות – קטגוריה מעורבת 1,000 ו-600 סמ"ק וקטגוריית 300 סמ"ק. נכון לעכשיו הסבבים כולם יתקיימו במסלול פצאל שבבקעת הירדן, אם כי במידה והעלויות יימצאו כהגיוניות, יתקיימו סבבי מרוצים גם במסלול שדה-תימן.

בחודש יוני הקרוב מתוכנן יום מדידת זמנים לקטגוריות השונות במסלול פצאל. לפי הזמנים יחולקו הרוכבים בין הקטגוריות המקצועיות לבין הפתוחות, כשהמובילים בכל קטגוריה יזכו למימון מלא של צמיגי פירלי (מדגם סופרקורסה SC) לפתיחת עונת המרוצים בחודש ספטמבר. שאר הרוכבים שישתתפו בסדרה יזכו להנחות משמעותיות מאוד על צמיגי פירלי וישלמו כמחצית ממחירי השוק הנהוגים. כאמור, הסבסוד מגיע מיבואנית פירלי המקומית ובגיבוי מלא של היצרנית.

בסיום עונת 2018, שבה מתוכננים לפחות 3 סבבים, יוכרז אלוף האלופים – הרוכב שזכה מקסימום נקודות ליגה, והוא יטוס לסבב של הסופרבייק העולמי, יקבל אופנוע תחרותי וישתתף כוויילד-קארד במקצי החימום והדירוג. במידה וזמן הדירוג שלו יהיה בטווח המאושר, הוא גם יתחרה בסבב הסופרספורט העולמי.

מעמותת אייפקס נמסר כי הם שמחים ונרגשים להכריז על אליפות פירלי קאפ החדשה, וכי האליפות תחרוט על דגלה מקצועיות, היצמדות לתקנות בינלאומיות וחוקה קשיחה.

תחום האספלט בישראל מתפתח בקצב אדיר, ואנחנו נהיה שם כדי לעדכן.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

900-2

חדש בארץ: גרסאות Black Knight של הווג אדוונצ'ר

צמד האדוונצ'רים של ווג, ה-DS900X וה-525DSX, מגיעים לישראל בגרסת האביר השחור, כשה-525 מקבל גם אבזור נוסף; תוספת המחיר - 1,000 ש"ח

2 תגובות

  1. Avatar

    מתי ההתאחדות סוגרת שערים בעצם?…

  2. Avatar

    ימות המשיח

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן