דף הבית / חדשות / ההנחיות החדשות: האם מותר לצאת לרכוב?
Honda-CB500X-2019-002

ההנחיות החדשות: האם מותר לצאת לרכוב?

אתמול התפרסמו ההנחיות החדשות של משרד הבריאות לשלב הראשון של היציאה מההסגר; האם לפיהן מותר לצאת לרכוב?

אנחנו ממשיכים לעקוב צמוד אחרי הנחיות משרד הבריאות, ולקשר אותם לתחום הרכיבה עם אופנועים. אתמול (א') התפרסמו ההנחיות המעודכנות, כשלב ראשון ליציאה מן ההסגר.

על-פי ההנחיות החדשות אין עדיין חדש לרוכבי אופנועים, ועדיין לא ניתן לצאת לרכיבת פנאי – בכביש או בשטח. ההנחיה הקרובה ביותר לפעילות רכיבה היא האפשרות לבצע פעילות ספורטיבית לבד או בצמד קבוע, אולם היא מוגבלת למרחק של 500 מטרים מהבית כך שהיא לא רלוונטית לרוכבי אופנועים. העונש על העבירה הוא קנס של 500 ש"ח.

כזכור, החל מ-24.3.20 חל איסור לצאת מהבית שלא לעבודה או לפעילויות חיוניות, וכפועל יוצא אסור לצאת לרכיבת פנאי על אופנוע כביש או שטח. יחד עם זאת, רוכבים רבים הפרו את ההסגר ויצאו לרכיבות פנאי. רובם יצאו לשטח לרכיבות אנדורו, כשביערות ובמסלולי האנדורו נצפו לא מעט רוכבים (אופנועי אנדורו ואופניים) – כולל בחג הפסח עצמו, כשההסגר היה הדוק יותר. אולם גם קבוצות של רוכבי כביש יצאו לרכיבות פנאי, וכולנו ראינו פרסומים כאלו ואחרים בפייסבוק בסוף השבוע האחרון, כשמשטרת ישראל עצרה קבוצות רוכבים וחילקה דו"חות של 500 ש"ח על הפרת ההסגר.

בימים האחרונים אף הופצה עצומה הקוראת למקבלי ההחלטות לאפשר רכיבת פנאי על דו-גלגלי. העצומה אמנם נוצרה והופצה על-ידי רוכבי אופניים, אולם היא חתמו עליה והפיצו אותה גם רוכבי אופנועים.

נזכיר כי שימוש באופנוע או קטנוע ככלי-תחבורה לצורך הגעה למקום עבודה, לקניות או לפעילות חיונית אחרת בהחלט מותר – כמו השימוש בכל כלי תחבורה אחר. 

נמשיך כמובן לעדכן את ציבור הרוכבים 

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

5-Club-2-wheels-19

בשישי: מועדון החמש ישיק 2 אופנועים משופצים

מועדון החמש יקיים מחר בפתח תקווה השקה חגיגית של וספה ופנטיק משוחזרים ומשופצים משנות ה-70 וה-80; הכניסה חופשית

2 תגובות

  1. Avatar

    האם כבר מותר לצאת לרכב בשטח ?

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן