דף הבית / חדשות / הונדה: בקרוב מערכת רדאר עם מצלמות
Honda-CRF1100L-Africa-Twin-Launch-016

הונדה: בקרוב מערכת רדאר עם מצלמות

תרשימים שפורסמו חושפים שהונדה קרובה לצרף מערכת רדאר קדמי ואחורי לדגמי הגולדווינג והאפריקה טווין, שיחוברו למצלמות ולגיר ה-DCT

הונדה יהיו הבאים בתור להצטרף ליצרניות המציעות מערכות התראה ושיוט מבוססות רדאר, כאשר כאן יצורפו מצלמות היכולות לקרוא אורות בלימה ולשנות את אופי גיר ה-DCT.

תרשימי פטנט שפורסמו חושפים שבהונדה קרובים לפיתוח של מערכת התראה ושיוט מבוססת רדאר – פרי פיתוח עצמי ככל הנראה. מערכת הרדאר כוללת חיישנים בקדמת האופנוע, שמזהים את המרחק והפרשי המהירויות בין האופנוע לבין כלי הרכב מלפנים ומפעילים התראה ואת מערכת הבלימה על מנת להאט או לעצור את האופנוע. הטכנולוגיה הנוכחית של מצערת אלקטרונית ו-ABS מנוהל מחשב ומוגבר חשמלית-הידראולית מאפשרת, יחד עם החיישנים, גם את האופציה לבקרת שיוט אדפטיבית, בה המחשב מאיץ או מאט את האופנוע בהתאם לתנועה מקדימה – ללא התערבות הרוכב. חיישנים אחוריים מייצרים התראה על רכב שעוקף או נוסע צמוד מדי. בחנו מערכת דומה בדוקאטי מולטיסטראדה V4 החדש והתרשמנו מבשלות המערכת.

בהונדה מצרפים שני פיצ'רים מעניינים על הנייר. האחד מוסיף מצלמות שיכולות להגיב לאורות בלם של הרכבים מלפנים, והשני מחבר את מערכת הרדאר ל-IMU, שגם יודע לשלוט על גיר ה-DCT האוטומטי המוצע בגרסאות מסוימות ולהתאים את אופי ההילוך המשולב לתנועה מלפנים.

על-פי התרשימים, בהונדה בוחנים את המערכת על הגולדווינג הגדול ועל האפריקה טווין, כאשר המערכות צפויות להופיע כאופציה בדגמי 2022 של הכנף האדומה.

Honda Radar Patent (1)

Honda Radar Patent (2)

Honda Radar Patent (3)

Honda Radar Patent (4)

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן