דף הבית / טיולים / הטיול המשותף לרוכבים ולעיוורים יצא לדרך
דרך האפשר (12)

הטיול המשותף לרוכבים ולעיוורים יצא לדרך

כ-20 רוכבים ו-14 מורכבים לקויי ראייה השתתפו בטיול הראשון של מיזם 'דרך האפשר'; היה מרגש מאוד; רוכבים למען הקהילה

צילום: ערן שלמה

כ-20 רוכבים השתתפו בטיול הראשון של 'דרך האפשר' שאפשר ללקויי ראייה לחוות טיול אופנועים במיזם יפה ומרגש. 14 לקויי ראייה, חלקם לקויי שמיעה, הורכבו על-ידי הרוכבים המתנדבים, ויחד יצאה הקבוצה בשישי האחרון לטיול מרגש במיוחד של כמה שעות.

דרך האפשר (2)

מיזם 'דרך האפשר', אשר קרם עור וגידים בשבועות האחרונים, הוציא אל הפועל בשישי האחרון את הפעילות הראשונה שלו – טיול אופנועים לכ-14 לקויי ראייה ולקויי שמיעה, שהצטרפו אל הרוכבים לטיול מרגש. 20 רוכבים – כולם מתנדבים – הצטרפו למסע, מתוכם אחד מוביל, אחד מאסף, 14 מרכיבים על אופנועים מכל הסוגים, ועוד שניים רזרביים לשעת הצורך. הקבוצה נפגשה ב-07:30 בתחנת הדלק דור-אלון ביבנה, ויצאה לטיול של כמה שעות לאזור בית-גוברין, תל-עזקה, וחזרה ליבנה דרך הכבישים המקומיים.

14 מורכבים, כבדי ראייה וחלקם גם כבדי שמיעה, גברים ונשים, צעירים ומבוגרים, רובם ככולם מלאי שמחת חיים וחיוניות. שום דבר לא מובן מאליו עבורם, ולכן הם לא מתעכבים על תפל, מחוברים, בעלי הומור משובח, הרוח החיה של האירוע. חלקם לא רואים, חלקם לא שומעים, וחלקם לא רואים ולא שומעים. למתבונן מהצד אין מושג שמדובר בחבורה מעורבת. הרגשה כזו שכולם מכירים מזמן. החיבור היה מיידי ועוצמתי. בין המרכיבים היו גם רוכבים ותיקים שנושקים לגיל 70, אבל בעלי אנרגיות ושמחת חיים של בני 30.

דרך האפשר (8)

הצפי היה לסיים את הרכיבה סביב 11:00, אבל האנרגיות הגבוהות, הכיף של הביחד, הסיפורים שעומדים מאחורי האנשים, הצורך של כל אחד מהרוכבים להביע את רחשי ליבו, ההתרגשות שאחזה בכולם והרצון של כולם להמשיך ולהיפגש ולצאת לרכיבות משותפות שינו את התכנית. אז השעה לא הייתה פרמטר, והנחיתה בבתים הייתה ב-13:00.

עמוס ברעם בנה את המסלול, גלעד צורף תפקד כמאסף, ניר שילר דחה טיול של מועדון אפריקה טווין כדי להרכיב את הצלם ערן שלמהאורן מלינוביץ שאחראי על כל התקשורת עם כבדי הראיה והשמיעה על החיבור בין הצוותים ניהל את התקשורת, ואלונה פרידמן ניצחה על כל האופרציה. עופר דהן התנדב בנוסף להרכבה גם להרצות בנקודת העצירה הראשונה בתל-עזקה, וחן אביוב הוסיף להדרכת הבטיחות לפני היציאה ונתן דגשים וטיפים לרכיבה. לירן מימון צילם וידאו, שאול רום מטוראטק-ישראל דאג למזון ולשתייה, וגיא מוסרי מזיו כימיקלים תרם ציוד רכיבה חדש באלפי שקלים לטובת המורכבים. הרבה אנשים טובים נרתמו לעשייה היפה הזו.

בעתיד הקרוב מתוכננות פעילויות נוספות, וניתן להירשם אליהן בקישור המצורף.

דרך האפשר (9)

דרך האפשר (11)

דרך האפשר (13)

דרך האפשר (10)

דרך האפשר (7)

דרך האפשר (6)

דרך האפשר (1)

דרך האפשר (4)

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Yamaha XT500 79 2

נוסטלגיה: ימאהה XT500 – הזה שניצח את הדקאר

ה-XT500 המקורי משנת 1976 נחשב לאחד האופנועים החשובים ביותר של ימאהה, נמכר בהמוניו ואף ניצח את ראלי פריז דקאר האימתני

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן