דף הבית / חדשות / חשמל באוויר: מה קורה בעולם אופנועי הספורט החשמליים?
lightning-strike-static-right

חשמל באוויר: מה קורה בעולם אופנועי הספורט החשמליים?

אופנועי ספורט חשמליים מעולם לא היו נחשקים כמו לאחרונה; לייטנינג האמריקאית תחשוף היום את דגם הסופרספורט שלה ומיוגן היפנית הציגה את אופנוע המרוץ שלה.

תחום האופנועים החשמליים תוקף לאחרונה ישירות לתוך המהות הבסיסית של האופנוען. במקום לדבר על צמצום המזהמים, על הפחתת הרעש ועל סביבה בריאה יותר – הולכים היצרנים ומפתחים מוטוקרוסים טהורים, אופנועי ספורט ואופנועי מרוץ. כאילו התחום החשמלי מדבר על תשדורות ההנאה החשמליות שעוברות במערכת העצבים למוח, ולא על הנעה חשמלית.

היום (ה') תחשוף חברת לייטניג האמריקאית גרסה חדשה של אופנוע ספורט חשמלי. שם הדגם 'סטרייק', והוא מיועד להיות מקביל לקטגוריית ה-600 סמ"ק הספורטיבית. החברה, היושבת בעמק הסיליקון המפורסם, טרם חשפה תמונה, אך עד כה 'הודלפו' נתונים טכניים מעניינים מאוד.

אלן קאת'קארט שלנו רוכב על גרסת האבטיפוס של הלייטנינג
אלן קאת'קארט שלנו רוכב על גרסת האבטיפוס של הלייטנינג

נתחיל עם נתון המהירות המרבית, שעם יחסי ההעברה המותאמים למסלול יביא את האופנוע עד ל-241 קמ"ש. את זה הוא משיג ממנוע תלת פאזי של 150V, מקורר נוזל. ההספק הוא 70 קילוואט (כ-95 כ"ס), ועם גרסה חזקה יותר של 90 קילוואט (כ-122 כ"ס). טווח הנסיעה שאליו מכוונים מהנדסי החברה עומד על סביב ה-200 ק"מ בתוך העיר וכ-130 ק"מ מחוץ לעיר. נתון המשקל המלא המשוער עומד על סביב 230 ק"ג. זמן הטעינה, עם מטען משודרג שמתומחר בנפרד, יעמוד על 40 דקות. ניתן כמובן להטעין בשקע הביתי במשך הלילה.

עד כה אופנועים חשמליים הגיעו עם תג מחיר גבוה. ללייטינג עצמה יש את דגם ה-LS-218 המדליק, עם נתון של 200 כ"ס, 350 קמ"ש וטווח נסיעה של 160 ק"מ, אבל הוא עולה 47 אלף דולר. הסטרייק החדש אמור ליישר קו עם מחירי קטגוריית ה-600 סמ"ק ולעלות סביב ה-13 אלף דולר.

לייטנינג בשנים האחרונות מתפארת בהישגיה, ששמים בצל אופנועים מונעי בנזין. עם ניצחון בפייקס פיק, שבירת שיאי מהירויות, פיתוח אופנועים הפועלים על בסיס אנרגיה סולארי ועוד. נעקוב אחר חשיפת הדגם החדש ונעדכן.

דגם נוסף, שנחשף בתערוכת טוקיו האחרונה, הוא גרסת 2019 – השמינית במספר של מיוגן שינדין (Mugen Shinden Hachi) – שמיועד לכבוש את מרוץ האי מאן. יחד עם רוכביה משנה שעברה – ג'ון מק'גינס ומייקל רוטר – מיוגן מצפה לנצח שנה שישית ברציפות ולהמשיך לעלות את הרף. תסתכלו על התמונות – חשמלי או לא, אנחנו בהחלט היינו רוצים להניח את ידינו על אחד שכזה!

מיוגן שינדין - נראה סקסי ומזמין!
מיוגן שינדין – נראה סקסי ומזמין!

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

Yamaha XT500 79 2

נוסטלגיה: ימאהה XT500 – הזה שניצח את הדקאר

ה-XT500 המקורי משנת 1976 נחשב לאחד האופנועים החשובים ביותר של ימאהה, נמכר בהמוניו ואף ניצח את ראלי פריז דקאר האימתני

תגובה אחת

  1. Avatar

    מה שקורה שאין גיר קלאץ, חלקות ואחיזה צמיגים מצויינת
    בניגוד לעקמומיות של מנוע בעירה שגיר דופק וקלאץ לא מפריד
    מה רע?

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן