דף הבית / חדשות / ימאהה מציגה: XSR900 GP ספורטיבי
2024_YAM_XS850GP_EU_SW_ACT_004_03_preview

ימאהה מציגה: XSR900 GP ספורטיבי

בימאהה משחררים גרסה ספורטיבית על בסיס ה-MT-09 בשם XSR900 GP, עם קליפ-אונים, תנוחה ספורטיבית ומעטפת פיירינג בהומאז' לדגמי המרוץ של ימאהה מהעבר

ימאהה מציגה את ה-XSR900 GP – גרסה נוספת של ה-XSR900 / MT-09, שלוקחת את הפלטפורמה לכיוון הספורט עם קליפ-אונים, תנוחה ספורטיבית ומעטפת פיירינג, אבל ברוח אופנועי המרוץ של ימאהה משנות ה-80, כלומר ספורט-רטרו.

כבר תקופה ארוכה שישנן ספקולציות ושמועות רשת על דגם ספורטיבי של ימאהה על בסיס פלטפורמת ה-MT-09 – בדומה ל-R7 הבנוי על בסיס ה-MT-07 – וכעת חושפים בימאהה את הדגם הספורטיבי, אבל עם טוויסט מעניין: ה-XSR900 GP הוא אמנם אופנוע ספורטיבי על בסיס ה-MT-09, אבל בעיצוב רטרו-ספורטיבי שנותן כבוד לאופנועי המרוץ של ימאהה מהעבר, עם דגש רציני על אופנוע ה-GP של וויין רייני.

ימאהה XSR900 GP
ימאהה XSR900 GP

האלמנט הבולט ביותר ב-XSR900 GP הוא העיצוב, שכאמור נשען על אופנועי המרוץ של ימאהה משנות ה-80. הפיירינג הקדמי בתצורה זהה לאלו של אופנועי העבר, וכך גם מסגרת הפלדה שמחזיקה את הפיירינג ומשקף הרוח התואם. על הפיירינג הקדמי הותאם פנס LED קטן ונסתר המחליף את הפנס העגול של ה-XSR900, ויש גם חיפויי צד חדשים, אשר לטענת ימאהה גם משפרים את זרימת האוויר אל הרדיאטור. עוד בעיצוב – כיסוי מושב חדש המותאם לדגם, וצביעה יפהפייה ברוח אופנוע ה-GP של וויין רייני משנות ה-80. פרט לכך השלדה והזרוע האחורית בגימור כסוף – גם זה כהומאז' לאופנועי המרוץ משנות ה-80 ותחילת שנות ה-90.

הארגונומיה הותאמה גם היא לעבודת ספורט, כשצמד קליפ-אונים החליפו את הכידון השטוח ומאפשרים תנוחה ספורטיבית יותר עם יותר שכיבה של הרוכב, אם כי בימאהה מדגישים שזהו אמנם אופנוע ספורט, אך הוא מיועד לשימוש יום-יומי ולכן תנוחת הרכיבה לא מוגזמת. עוד בגזרת הארגונומיה – רגליות הרוכב ניתנות לכיוון לשני גבהים. גם מכלולי השלדה הותאמו לדגם, כמו למשל ציר ההיגוי (אלומיניום במקום פלדה), וכן חיזוקים מסביב לשלדה בסביבת הפיירינג.

ל-XSR900 GP מסך TFT חדש ובגודל "5, שבו ניתן לבחור מתוך 4 מסכי תצוגה. בנוסף, המסך מתממשק לטלפון הנייד באמצעות רכיב תקשורת חדש של ימאהה (CCU), המאפשר חיבור הטלפון הנייד ושיקוף של מסך הניווט מאפליקציית ימאהה, כמו גם הצגת שיחות והודעות על המסך. המסך נשלט על-ידי בית מתגים חדש וארגונומי על הקליפ-און השמאלי. בית המתגים החדש כולל איתות מהיר של 3 הבהובים בלחיצה קצרה, בדומה לזה שקיים במכוניות פרטיות, ואיתות רגיל בלחיצה מלאה. בנוסף, הוטמעה ב-XSR900 GP מערכת לאיתות חירום בבלימה חזקה. יש גם שקע USB חדש לטעינה.

עיצוב בהשראת אופנועי המרוץ של ימאהה משנות ה-80
עיצוב בהשראת אופנועי המרוץ של ימאהה משנות ה-80

שאר הפלטפורמה מבוססת כאמור על ה-XSR900 בדור האחרון שהוצג בשנה שעברה: מנוע הטריפל בנפח 890 סמ"ק המפיק 119 כ"ס ב-10,000 סל"ד ו- 9.5 קג"מ ב-7,000 סל"ד. המנוע עומד כמובן בתקנות יורו 5. המנוע החדש מקבל מצערות חשמליות, כשמערכת ניהול המנוע חדשה לחלוטין, ולטענת ימאהה יעילה יותר ב-9%. יש גם קוויקשיפטר מקורי לשני הכיוונים. גם מערכת היניקה בכללותה חדשה, וכך גם מערכת הפליטה. המצמד המחליק עובר גם הוא שדרוג, וכעת הוא יעיל ועמיד יותר. יחסי ההעברה בשני ההילוכים הראשונים ארוכים יותר.

המזלג הקדמי של קאיאבה בקוטר 41 מ"מ חדש גם הוא בדור החדש של ה-XSR900, כשהוא מתכוונן באופן מלא – לעומס קפיץ, שיכוך כיווץ ושיכוך החזרה – כמו גם הבולם האחורי של קאיאבה. מערכת הבלימה הקדמית של ברמבו רדיאלית גם בקליפרים וגם במשאבה החדשה, עם דיסקים בקוטר 298 מ"מ, ויש גם חישוקים חדשים הקלים ב-700 גרם.

בגזרת האלקטרוניקה יש קפיצת מדרגה משמעותית, עם מערכת ניהול אופנוע המבוססת על חיישן מדידת אינרציה ב-6 צירים (IMU) הכוללת מצערות חשמליות, 4 מצבי ניהול מנוע, בקרת אחיזה ובקרת החלקה ב-3 מצבים, ABS להטיה, בקרת ווילי, בקרת שיוט וקוויקשיפטר לשני הכיוונים. יש מסך TFT חדש בגודל "3.5, ויש פנסי LED היקפיים כולל המאותתים.

הימאהה XSR900 GP יגיע בצבעים אדום-צהוב, וכן באפור, והוא צפוי להגיע לשווקים האירופאים בתחילת שנת 2024 – אז גם יפורסם מחירו.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Royal Enfiels Guerrilla (2)

רויאל אנפילד מציגה את הגרילה 450

ברויאל אנפילד מציגים באופן רשמי את הגרילה 450 החדש, שמרחיב את משפחת ה-450 ונכנס כגרסת הבסיס עם תצורת סקרמבלר לכביש המבוססת על ההימליאן 450 החדש

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן