דף הבית / חדשות / ימאהה מתרחבת לתחומים חדשים
2015TMS_PES2_Concept_4

ימאהה מתרחבת לתחומים חדשים

תציג בתערוכת טוקיו מספר דגמי קונספט שפונים לכיוונים שונים - כלים חשמליים לכביש ולשטח, תלת-גלגלי חדש, אופניים חשמליים, ו... מכונית

תערוכת טוקיו היא באופן מסורתי התערוכה שבה היצרניות היפניות, ובמיוחד הגדולות שבהן, מרשות לעצמן להתפרע ולהציג דגמי קונספט שונים ומשונים, שגם אם לא יגיעו לייצור מסמלים את הקווים הברורים של החברות לשנים הקרובות.

השנה ימאהה תציג מספר קונספטים מעניינים, שמסמלים כאמור את הכיוונים אליה פונה החברה, ורמז למה שאולי נראה בייצור סדרתי בעוד מספר שנים.

ראשית, בימאהה משחררים תמונה חדשה של המערכת התלת-גלגלים שלהם (LMW – Leaning Multi Wheel). לטענת ימאהה, זוהי מערכת חדשה, מתקדמת יותר מזו של הטריסיטי. אנחנו יודעים שבימאהה מתכננים דגמי תלת חדשים, וכעת גם יודעים שהחברה ממשיכה בפיתוח המערכת עצמה. ייתכן שנראה דגם סדרתי נוסף לטריסיטי כבר במילאנו.

המערכת החדשה של LMW - תלת-גלגלי
המערכת החדשה של LMW – תלת-גלגלי

הקונספט השני, שנראה כמו דגם מוכן לייצור או לפחות קרוב לכך, הוא ה-Resonator125 – כלי בנפח 125 סמ"ק לצעירים בתחילת דרכם, עם עיצוב רטרו מרשים.

Resonator125 - מגניב להיות בן 16 היום
Resonator125 – מגניב להיות בן 16 היום

PES2 / PED2 – שני דגמי קונספט חשמליים (ומכאן ה-E בשמם) בעלי שלדת מונוקוק, כשה-P מסמל Passion וה-S/D מסמלים Street (בתמונה בראש הידיעה) ו-Dirt, כלומר תשוקה לכביש ותשוקה לשטח. ימאהה פונה לכיוון החשמלי, וגם זה לא דבר חדש.

PED2 - גזים בשטח, אבל בשקט
PED2 – גזים בשטח, אבל בשקט

מה שכן חדש, או לפחות פעם ראשונה שאנחנו רואים תמונה עם רמז, היא המכונית של ימאהה. אין פרטים פרט לכך שמדובר בתחבורה אורבנית, ושהעיצוב הוא על בסיס האופנועים של ימאהה. נמתין לתמונות ברורות יותר, ובהחלט מעניין לראות כיצד יתפתח הכיוון הזה של ימאהה.

ימאהה - גם במכוניות
ימאהה – גם במכוניות

הדגם האחרון שיוצג הוא ה- YPJ-MTB CONCEPT – אופניים חשמליים המיועדים לשטח ולמרחב האורבני. בדרום תל-אביב בטוח יאהבו אותם.

אופניים חשמליים - בדרום תל-אביב יעופו עליהם
אופניים חשמליים – בדרום תל-אביב יעופו עליהם

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 43, רוכב על אופנועים 27 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

PowerPoint 演示文稿

חדש בארץ: ווג 300AC-X סקרמבלר

חברת VOGE משיקה בישראל את ה-300AC-X - סקרמבלר בעל מנוע בנפח 300 סמ"ק ועיצוב רטרו-מודרני; המחיר - 29 אלף ש"ח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO