דף הבית / חדשות / יש לכם אזעקה באופנוע? מעכשיו היא שווה כלא!
Israel Police

יש לכם אזעקה באופנוע? מעכשיו היא שווה כלא!

בעוד כמה ימים אזעקות רועשות ייצאו מהחוק, גם אלו שכבר מותקנות; לבחירתכם - קנס של 2,800 ש"ח או 6 חודשי מאסר

הסוף לאזעקות הרועשות בכלי רכב. בסוף שנת 2010 אושר תיקון ל'תקנות למניעת מפגעים (מניעת רעש)', תיקון שנכנס לתוקף בינואר 2011, ובו נכלל בין היתר איסור על התקנת מערכות אזעקה רועשות בכלי רכב כבר מחודש יולי 2011. כלומר על פי חוק אסור היה להתקין במהלך 6 השנים האחרונות מערכות אזעקה חדשות המתריעות באמצעים קוליים אלא מבוססות ביפר / מערכות איתור בלבד.

אולם על פי חוק, כל מי שברכבו – ובכלל זה אופנועים וקטנועים – עדיין מותקנת מערכת אזעקה רועשת שטרם פורקה או הוצאה משימוש, חובה לעשות זאת עד יום חמישי הקרוב, 27.7.17. מי שבכל זאת יבחר שלא לעשות כן, עלול למצוא את עצמו חשוף לעונשים הקבועים בחוק – 6 חודשי מאסר או 2,800 ש"ח, או שניהם יחד.

לפי לשון התקנה: "לא יתקין ולא יפעיל אדם, בין בעצמו ובין על ידי אחר, מערכת אזעקה קולית הגורמת לרעש ברכב שבבעלותו או שהוא אחראי לו; לעניין זה, "הפעלה" – לרבות דריכת מערכת האזעקה בעת נעילת הרכב או בדרך אחרת". המשמעות היא כי גם מנעולי דיסק עם אזעקה רועשת אסורים לשימוש באותה המידה.

חשוב לנו להדגיש כי החוק בנושא הזה זהה עבור אופנועים, מכוניות, משאיות ושאר כלי הרכב הקיימים בישראל, ולכן אם אתם מכירים מישהו שברכב שלו מותקנת אזעקה רועשת – שתפו איתו את המידע החשוב הזה ועזרו לו להימנע מקנס חמור במיוחד.

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

MX1

בשבת: הסבב השלישי באליפות ישראל במוטוקרוס

הסבב השלישי באליפות ישראל במוטוקרוס יתקיים בשבת הקרובה המסלול צ'אמפ פקטורי בפרדס חנה; ניתן להגיע לצפות; קישור לכרטיסים בפנים

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן