דף הבית / מגזין / להיות שליח על קטנוע – בטלגראס
קסדה וקנאביס

להיות שליח על קטנוע – בטלגראס

מסתבר שהטלגראס - קבוצת הטלגרם של סוחרי וצרכני קנאביס - מגלגל כ-300 מיליון ש"ח בשנה; את החומר מספקים שליחים - לרוב על קטנועים; ישבנו עם אחד כזה לשיחה

על-פי נתונים שפורסמו לאחרונה בטלגראס, במהלך שנת 2018 בוצעו כחצי מיליון עסקאות של קנאביס, שבמסגרתם מכרו סוחרים שעובדים באמצעות המערכת למעלה מ-4 טון קנאביס (יותר מ-8 גרם בממוצע לעסקה) בסכום כולל של יותר מ-300 מיליון שקל.

כיצד מגיע הקנאביס ללקוחות? באמצעות שליחי הטלגראס. נכון להיום רשומים במערכת הטלגראס למעלה מ-4,000 סוחרים, כאשר לכל אחד ואחת מהם יש לכל הפחות שליח אחד שמשנע את הקנאביס ללקוחות. משמעות הדבר היא כי על כבישי ישראל רוכבים מדי יום אלפים רבים של שליחי הטלגראס.

פגשנו את אחד השליחים, בחור בן 22 מתל-אביב, וישבנו איתו לראיון כדי להבין מה גורם לבחור צעיר לעבוד בעבודה שכזו, שלכל הפחות לא חוקית ואף מפוקפקת. את פרטיו האישיים של השליח אנחנו מסתירים, מטעמים ברורים, אולם השליח והראיון אמיתיים לחלוטין.

בוא נתחיל במה שהכי חשוב – איזה סכום מופיע בתלוש משכורת ממוצע של שליח שעובד עבור הטלגראס?

זה לגמרי תלוי עבור איזה סוחר אתה עובד ועד כמה הוא מתפקד חזק. שליח מרוויח סכום שנע בין  50 ל-100 שקל עבור כל נקודה אליה הוא מגיע. אם מדובר על משלוח מחוץ לעיר, אז כבר משלמים לך סכומים גבוהים יותר שיכולים גם להגיע ל-200 שקל. יש סוחרים שמתחייבים על 4 נקודות מינימום ויש כאלו שמתחייבים על 8. אני מכיר גם כאלו שעובדים חזק מאוד שמתחייבים גם על 10. אני ברוך השם לוקח כל יום בממוצע בין 800 ל-1,000 שקל הביתה, נקי לכיס.

אז כמה זה יוצא בחודש?

אני שומר שבת, אז לא עובד בסופ"ש, אבל עובד עד כניסת השבת וגם במוצאי שבת. אני מרוויח כל חודש משהו כמו 20 אלף שקל. יש חודשים שזה יותר ומגיע ל-25 אלף ויש חודשים שאני לוקח רק 20 אלף.

איך הגעת לעבוד כשליח בטלגראס?

אני חוסך כסף לטיול אחרי צבא וגם ללימודים – רוצה ללמוד הנדסת תוכנה. חיפשתי עבודה שאפשר להרוויח בה סכומים גבוהים תוך זמן קצר. עבדתי כמה חודשים כמלצר אבל אין לי כוח לבלבולי ביצים של הלקוחות הישראליים, וגם אין מה להשוות בסכומים שמרוויחים.

השליח והבוס; בשקיות - המון משלוחים עתידיים
השליח והבוס – WEEDMAN777@; בשקיות – המון משלוחים עתידיים (צילום באדיבות טלגראס)

עוד מעט נדבר על העניין הקטן שקוראים לו חוק אבל לפני זה, צריך לקרוא לילד בשמו – אתה סוחר בסמים. אין לך בעיה מוסרית עם זה?

אין לי שום בעיה עם זה. קודם כל כי מבחינתי קנאביס זה לא סם. המשטרה רואה בזה סמים, אבל דחיל רבאק, זה תרופה. אני מביא אותה גם לכאלו שהמדינה לא אישרה להם להשתמש בתרופה, לחולים שצריכים אותה אבל המדינה עושה להם את המוות. כשאני חושב על זה אתה חי בסרט ואני אגיד לך למה – אם הייתי עובד בחברה שמביאה תרופות לבתי מרקחת כמו פנטניל או טרגין וכל הזבל של האוקסיקודון, אז היית צריך לשאול אותי את השאלה. אתה יודע מה? אני שליח של מצוות, וואלה של מצוות.

ואתה לא מפחד? מצוות או לא מצוות, הרי אתה מסתובב כל היום עם קנאביס, וזה לא חוקי. ולא מדובר על אישום של שימוש עצמי אלא על סחר!

ברור שמפחד, אבל נזהר. אני רוכב על הקטנוע הכי בסדר שיש, לא מבצע עבירות ואין לי שלט של קנאביס על הקטנוע, אז גם אין סיבה שיעצרו אותי. וגם אם יעצרו – זה לא שפותחים לי את הארגז ומוצאים שם את החומר, אני לא מפגר.

ועל מודיעין בטח שמעת. ומה אם יושבים לך על הזנב? אתה מבין שאתה יכול לשבת על זה בכלא?

מבין אחי, תאמין לי שמבין, אבל מתי שמעת שתפסו שליח? זה כמעט לא קורה, וגם אם קרה אני בטוח שזה בגלל שהוא עבד לא חכם. צריך לדעת לעבוד חכם. אני לא יכול להסביר לך מה הכוונה, אבל אפשר. תאמין לי שאפשר.

ואיך זה עובד, אתה מקבל סוף החודש את כל הכסף?

מה פתאום סוף החודש. למה אני עובד בסלקום? נראה לך? אני לוקח כל סוף משמרת מה שמגיע לי וזה הכי נכון לעבוד ככה. מזומן ביד.

איך נראה יום עבודה שלך? מתי מתחיל? מתי נגמר?

אני מתחיל לעבוד בערך ב-12:00 בצהריים ומסיים בערך ב-22:00, אבל זה לא תמיד עובד ככה. זה תלוי עם איזה סוחר אתה עובד וכמה עבודה יש באותו יום. יצא לי כבר לעבוד מ-09:00 בבוקר ועד 12:00 בלילה, ולפעמים יצא לי לעבוד גם בלילות.

ומי משלם על הדלק? והאם אתה רוכב על קטנוע שלך?

אצלי אני מקבל יומית של 50 שקל להוצאות של דלק ורוכב על הקטנוע שלי. אבל זה לא קבוע. יש סוחרים שנותנים קטנוע לשליחים.

ואיפה אתה שם את כל הכסף? הרי אתה לא יכול להפקיד אותו בחשבון בנק.

תגיד אתה אמיתי? כולה 1,000 שקל ביום. הבוס שלי מגלגל מאות אלפי שקלים כל חודש – אותו היית צריך לשאול את זה, אני כולה שליח. אני שם בצד כל חודש משהו כמו 13 אלף שקל ובשאר חי ממנו. אומרים שהוא קנה כבר שתי דירות מהכסף שהוא עשה. אני כולה דג קטן במערכת. למה מי אני? כולה שליח.

כמה קנאביס אתה מוביל כל יום במצטבר?

זה משתנה. יש יום שאני יכול לקחת בכולל גם 300 גרם, אבל ברור שלא את כל הכמות בבת אחת. אני מאוד משתדל לא לקחת איתי יותר מ-20 גרם, אבל אני לא כזה דוגמה. יש שליחים שמתחילים לעשות פרצוף אם מבקשים מהם לקחת יותר מ-10 כל פעם.

ומה עם עסקאות של למשל חצי קילו? מי עושה את השליחות?

מה שבטוח שלא אני, וממה שאני יודע בכמויות כאלו הסוחר שקונה את החומר בא לקחת אותו בעצמו.

אבל בטוח עצר אותך שוטר לביקורת. לא השתנת במכנסיים מרוב פחד?

אחי, אם תראה אותי בחיים לא תחשוב שאני שליח של טלגראס. נראה הכי ילד טוב מצהלה. אני לא נלחץ בקלות, ואז כשהוא מבקש רישיונות אני מוריד את הקסדה, אומר לו בבקשה ומה שלומך אדוני, כאילו לא יותר מדי מתחנף אבל הכי ברגוע. הקטנוע עם טסט וביטוח, לי יש רישיון בתוקף, והכול סבבה. וגם אם יחשוד שמשהו לא בסדר, אז זה לא שהקנאביס נמצא בתיק או בתא של הקסדה, אז הכול בסדר גמור.

אז מה השלב הבא? לעשות משלוחים של קוק? הרואין? שמעתי שעל משלוח של נשק מקבלים 1,000 שקל ואפילו הרבה יותר.

איך אתה לא מתבייש לדבר על קנאביס ועל קוק או הרואין באותו המשפט? קוקאין זה אשכרה סם. אני לא מאחל לך אבל אם חלילה מישהו מהמשפחה שלך יהיה חולה וצריך לקבל קנאביס ומשרד הבריאות היה עושה לו את המוות ושליח כמוני היה מביא לו את החומר – היית מנשק לי את הרגליים. כולם צריכים להגיד אלף פעם תודה לעמוס סילבר מהטלגראס שבזכותו כל אחד יכול להתארגן היום על קנאביס בחצי שעה.

עדכון מטלגראס: "בפייסבוק החליטו שהתכנים והעמוד שלנו לא מתאימים להם, אולם כמו הצמח הזה – שבמשך שנים ניסו לרמוס, לעקור ולהשמיד אותו, ובסופו של דבר אנשים תמיד מצאו את הדרך להצמיח ולהפריח אותו – אז כך גם אנחנו. תמתינו למחר בבוקר, 1.1.19".

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Honda TRX300EX

נוסטלגיה: הונדה TRX300EX

ההונדה 300EX היה אחד הכלים המוכרים והאדומים בשנות ה-90 - חלק מקבוצת טרקטורוני ספורט שיצר הרבה אוהדים והרבה כאלו שרק לקחו עליו סיבוב

7 תגובות

 1. Avatar

  וואו זאת אחלה משכורת, חבל שלא היה בתקופתי – הרבה יותר עדיף מלהיות שליח בכל מקום אחר.
  מדינה של מפגרים, נותנים לעבריינים להתעשר כשהסדרה בחוק תוכל לפתור את כל הסיבוך הזה, ואז הכסף יילך למקומות הנכונים.

 2. Avatar

  כל הכבוד, ישר כוח
  כמובן שמגיע לו כל שקל

 3. Avatar

  שליח של טלגראס פתאום הופיע במערכת :) הלוואי עלי כזו כזו משכורת, גם עם הסיכון

 4. Avatar

  מי שרוצה להיות שליח מוזמן ליצור קשר בטלגרם @batmanweed

 5. Avatar

  כול הכבוד לשליח המצוות !!! שלעולם לא תתקל במשטרה. המאפיה של המישטר מנסה להגן על הסחורה שלה באמצעות המשטרה, בדיוק כמו שהשליח אמר הם מוכרים סמים מסוכנים המסווה של תרופות !!!

 6. Avatar

  פוטין רואה מsputnik כול המסלול נסיעה של שליח טלגרם "המאובטח" וכל הרשת על מסך אחד

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן