דף הבית / גריד / מסלול כוכב יאיר נסגר היום סופית
benny doutsh (4 of 6)

מסלול כוכב יאיר נסגר היום סופית

אחרי 9 שנות פעילות, חלקן במחתרת - היום מתחילים להרוס את מסלול כוכב יאיר; רגע עצוב למוטוריקה הישראלית

צילום תמונה ראשית: בני דויטש

למען האמת היינו בטוחים שזה יסתיים אחרת, ושמסלול כוכב יאיר יקבל בסוף את האישורים לעבוד באופן חוקי. אולי זה כי אנחנו אופטימיים. בכל אופן, היום (ב') החל תהליך הפירוק הפיזי של מסלול כוכב יאיר – מסלול האספלט היחידי שהיה בישראל בשנים האחרונות (אחרי הריסתו של מסלול נחשונים ב-2009).

מסלול כוכב יאיר הוקם ב-2006 על ידי ברק גולדפינגר – שיותר משהוא יזם, הוא חובב מושבע של ספורט מוטורי. המסלול הוקם בראש ובראשונה מתוך אידיאולוגיה – לספק בית לחובבי הספורט המוטורי בתחום האספלט – אופנועי כביש וסופרמוטו, קטנועים, מכוניות וקארטינג.

אירוע השקת אפריליה ב-2009; צילום: רנון טופלברג
אירוע השקת אפריליה ב-2009; צילום: רנון טופלברג

יחד עם זאת – למסלול היו 2 בעיות עיקריות. הראשונה היא שהוא הוקם על קרקע לייעוד חקלאי (על אף היותו בלב אזור תעשייה ובסמוך למפעל רועש לגריטת מכוניות. האמינו לנו – חקלאות אין שם!), והשנייה היא המרחק הלא גדול מהיישוב כוכב יאיר – שם ככל הנראה יש אנשים בעלי כוח והשפעה.

חודשים ספורים אחרי ההקמה הראשונית, בליל סערה אחד בחודש ינואר, בלי שום התראה מוקדמת, עלו דחפורים על המסלול ופירקו את כולו. וכשאנחנו כותבים כולו אנחנו מתכוונים לכך – לא נשאר מטר אחד של אספלט, ולא חצי מטר של גדר. המסלול נהרס על ידי השלטונות עד היסוד. זה חרה לנו בעיקר משום שזה נעשה באישון לילה, כאמור בלי התראה, כמו גנבים בלילה.

יום מסלול ק.ט.מ - 2009
יום מסלול ק.ט.מ – 2009; צילום: רונן טופלברג

על אף המכה הכלכלית העצומה, ברק גולדפינגר הרים את המסלול מחדש בהשקעה כספית אדירה, מתוך ראייה ארוכת טווח. הפעם הנושא עמד לדיון בבתי משפט, וכך היה הסטטוס שלו במשך כמה שנים, כשבינתיים המסלול מספק פעילות מוטורית על בסיס יומי.

במהלך השנים הפקנו אייטמים רבים על המסלול, וכן השתתפנו באירועים רבים כמו ימי מסלול והשקות של יבואנים. המסלול אמנם היה קצר, וגם האחיזה בשנים האחרונות לא הייתה טובה, אבל זה היה המסלול היחיד שהיה לנו, וככזה אהבנו אותו ונהנינו מאוד לרכוב עליו.

האייטם האחרון שהפקנו במסלול - ק.ט.מ 690SMC מול סובארו STI; צילום: בני דויטש
האייטם האחרון שהפקנו במסלול – ק.ט.מ 690SMC מול סובארו STI; צילום: בני דויטש

בשנה האחרונה היו לא מעט בעיות, כשבסופו של דבר בית המשפט החליט שהמסלול ייהרס ויפונה, והיום כאמור זה קורה – הריסתו של המסלול מתחילה.

יום עצוב מאוד לחובבי המוטוריקה בישראל.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

TE 125 2025 (7)

הוסקוורנה חושפת את דגמי האנדורו של 2025

לאחר הדור החדש שהוצג בשנה שעברה, דגמי האנדורו של הוסקוורנה מקבלים שינויים מעטים ובראשם חזרה לברמבו והצגה מחודשת של גרסת ה-125 סמ"ק

8 תגובות

 1. Avatar

  מדינה חרא, ממשלה חרא
  ורוכבים עוד יותר חרא שעסוקים בלריב עם עצמם במקום ללכת ולהרעיד את הרשות למניעת ספורט מוטורי ואת שרת התרבות והספורט.
  כן כן, אתם הרוכבים הספורטיביים כביכול.. אפסים גדולים ופחדנים.

 2. Avatar

  מר דיטי היקר, הרוכבים הספורטיביים שלך הם אותם אלה שחטפו ביקורת מממורמרים כמוך על איך שרכבו לערד בראש השנה, ואין להם ראש ללכת להרעיד עכשיו רשויות, הם רק אוהבים לנסוע מהר

 3. Avatar

  מר Xiaomi היקר, תסתכל מה קרה בישיבה האחרונה של המוטוקרוס ובישיבות שקדמו להן (לא רק של המוטוקרוס)
  מאז החוק המוטורי כולם מחרחרים מלחמות ומקפלים את הזנב כשצריך להלחם.
  אם באמת היינו רוכבים עם ביצים, כבר מזמן החוק המוטורי הזה היה נמחק ואולי אפילו מציל את כוכב יאיר.
  בלי קשר, אין קשר לערד ולרכיבה ספורטיבית. כל הרוכבים התחרותיים בארץ, אבל כולם, יודעים להעריך בטיחות בקנה מדה אחר לגמרי ממה שהיה בערד וממה שאתה מכיר.
  רוכב עם אופנוע ספורט לא עושה אותו בהכרח רוכב ספורטיבי.

 4. Avatar

  אתה מתפרץ לדלת פתוחה אבל זה מכעיס שדבר כזה קורה. לא נראה לי שבעשור הקרוב מישהו הולך להפוך פה את המקום לשדה חיטה. איזה מין סיבה מצחיקה זאת לסגור מקום שהוא במקרה יחיד מסוגו במדינה? יותר הזוי מזה לא יכול להיות, ואני יכול לדמיין לי רק אדם או גוף חזקים שאילצו כזאת החלטה מתוך אינטרס פרטי. או סתם מקרה חלם נוסף שאין לו הסבר הגיוני אחד ויחיד. חוץ מזה מה לי ולמוטוקרוס עזובתי באמש'ך מישיבות הדבר היחיד שזה משרת זו עוד קרקע פוריה למושחתים לפעול בה.

 5. Avatar

  רואים שאין לך מושג על מה אתה מדבר

 6. Avatar

  מר אר-טו-די-טו היקר, לא אהבתי את התגובה. אם אין לי מושג אז בוא תגיד משהו ממשי, מה אתה סתם זורק הערה של שוק?

  חוץ מזה, מישהו יודע למה כתוב לי ליד החלון של התגובה "שלום Xiaomi. זה לא אני! להתחבר בשם אחר" ??? מה זה פיצול אישיות ???

 7. Avatar

  הכל פוליטיקה תיראו עוד מעט יקום שמה קניון לתושבי כוכב יאיר בלבד רק לבעלי הממון וההון יש להם יכולת לעשות מה שהם רוצים במדינה אין הבדל בינם לבין משפחות הפשע.

 8. Avatar

  טוב צר לי להגיד את זה אבל אין פלא שהרסו אותו הוא כזה קטן צר מיושן אז אין פלא שכך אם היו מסלולים גדולים באורך של לפחות 3 קילומטר ורוחב של כמה מטרים טובים אז הוא היה נשאר עד היום אם היו רוצים להשאיר אותו ואת נחשונים ז"ל אז היו מזמן עושים אותו מסלול ענקי ולא מסלול באורך מצחיק של 1.2 ק"מ ואז הוא היה נשאר מאז ועד היום

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן