דף הבית / חדשות / פיאג'ו תובעת את ימאהה ופיג'ו על הפרת פטנט
פיאג'ו MP3 500

פיאג'ו תובעת את ימאהה ופיג'ו על הפרת פטנט

קטנועים תלת גלגליים הפכו להיות כבר חלק מהנוף בכבישי העולם, אך נראה כי פיאג'ו, שהייתה החלוצה של הנושא בתקופה האחרונה, עם ה-MP3, לא ממש מפרגנת למתחרות. החברה האיטלקית החליטה להגיש תביעה על הפרת פטנט כנגד פיג'ו וימאהה, המוכרות אף הן קטנועים תלת גלגליים.

פיאג'ו הוציאה לשוק את הקטנוע התלת גלגלי שלה, ה-MP3, בשנת 2006. מאז הקטנוע נמכר בנפחים שונים ועבר גם לא מעט שידרוגים. ההצלחה של פיאג'ו לא השאירה את שאר היצרניות אדישות ולמרות שלקח להן לא מעט זמן, בשנת 2012 הציגה פיג'ו את המטרופוליס וימאהה הציגה בשנה שעברה את הטריסיטי.

פיאג'ו כעת מחליטה לפעול בנושא והגישה תביעה על הפרת פטנט כנגד שתי היצרניות בבית המשפט במילאנו שבאיטליה. על פי העיתונות המקומית, החלטה בנושא פיג'ו תתקבל ב-16 ביוני והחלטה בעניין ימאהה תתקבל עד ה-24 ביולי.

פיאג'ו לא הסתפקה באיטליה בלבד ובנוסף הגישה תביעה כנגד פיג'ו באותו העניין גם בפריס. ההשערות הן כי התביעה הנוספת בצרפת כנגד פיג'ו לא נובעות מהעבודה כי מדובר בשוק המקומי של היצרנית המקומית פיג'ו, אלא דווקא בגלל הפופולאריות של תלת גלגליים בשוק הצרפתי ובכך חשיבותו האסטרטגית עבור פיאג'ו.

נחכה לקיץ לראות כיצד הסוגיה תתפתח.

אודות אייל פרדר

עשוי לעניין אותך

Royal Enfiels Guerrilla (2)

רויאל אנפילד מציגה את הגרילה 450

ברויאל אנפילד מציגים באופן רשמי את הגרילה 450 החדש, שמרחיב את משפחת ה-450 ונכנס כגרסת הבסיס עם תצורת סקרמבלר לכביש המבוססת על ההימליאן 450 החדש

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן