דף הבית / ציוד / סקירת מוצרים / iC-R – קסדה חכמה באמת
image001

iC-R – קסדה חכמה באמת

חברה אמריקאית פיתחה פרויקט גיוס כספים ליצירת קסדת רכיבה מתקדמת ועמוסה בטכנולוגיה

מבחינה טכנולוגית קסדות כמעט ודורכות במקום כבר עשרות שנים – קלקר מרוכב עטוף מבחוץ בציפוי יפה עם מספר פתחי אוורור, עם ריפוד נוח לראש בחלק הפנימי. חברה חדשה מנסה לשנות את המצב עם דגם עמוס לעייפה בשכלולים וגאדג'טים שמגיעים מובנים בתוכה. היוזמה של החברה הוא תחילה לגייס מימון, ורק אז לייצר את הקסדה ועל כן הם פרסמו את הפרויקט עם כמה סרטונים באתר אינדיגוגו, כדי לעודד אנשים להשקיע בהם תמורת המוצר הסופי, כשייוצר

חלק מהשדרוגים הטכנולוגיים הם דברים שראינו כבר במוצרים אחרים, אך הפעם הכל מגיע אינטגרלי בחבילה אחת.

שני מסכי LCD זעירים בתחתית הקסדה, האחד מחובר למצלמה אחורית שתשדר את מה שנמצא מאחוריכם, כמו מראה אחורית נוחה בזווית רחבה מאוד של 210 מעלות. המסך השני יכול לשדר את כל מה שהסמארטפון שלכם ישדר לו – החל מהשיר שמתנגן ועד הכוונות לדרך עם ב-GPS.

יחד עם המצלמות האחוריות בקסדה יהיו חיישנים שיזהו רכב שנוסע מאחוריכם, עם תאורת LED שתתריע כשהוא מתקרב ותשנה את צבעה. איך זה יעבוד אם מישהו רוכב מאחורינו באופן קבוע? לא ברור. גם לא ברור איך זה יגיב בפניות או במהירויות עירוניות, כשרוב הזמן יש רכב מאחורינו.

כמו קסדת חלל
כמו קסדת חלל

משקף מושחר אלקטרוני גם כן יהיה כלול בחבילה. גם כאן זה משקף אלקטרוני מבוסס LCD (כמו בשעונים של פעם), ועל כן, בדומה לאזהרה שכתבנו למשקף דומה שייצרה חברת AGV, מוטב להזהיר שאמנם זה יחשיך את המשקף, אבל לא יגן על העיניים מפני קרני UV, מה שבפועל יגרום יותר נזק מאשר תועלת לעיני הרוכב.

נוסף לאלה יש גם דיבורית מובנית. אין כאן שום שדרוג מיוחד או שונה מהדיבוריות הקיימות בשוק, מלבד העובדה שזה מגיע כלול בחבילה.

כבונוס, על חלקה העליון של הקסדה יותקן תא סולרי שיטען את כל המערכות, כתלות בשמש ובמידת האפשר. תא סולרי הוא רעיון מעולה, אך מהכרותינו את הטכנולוגיות הקיימות אנחנו לא בטוחים שהוא ישדרג באופן משמעותי את זמן הסוללה של הקסדה.

מה חסר? מצלמת דרך קדמית. זהו מוצר מבוקש מאוד בימינו, ולא ברור לנו איך בקסדה כל כך עמוסה טכנולוגיות שכחו להוסיף מצלמה קטנה שתתעד את מה שקורה לפנינו.

וככה היא נראית. שווה 1,400 דולר לפני מיסים?
וככה היא נראית. שווה 1,400 דולר לפני מיסים?

המחיר של הקסדה לא יהיה זול, וכדי לקבל אותה בהזמנה מוקדמת תצטרכו להיפרד מ-1,400 דולרים, לפני מסים ומשלוח. הפרויקט עצמו שואף לגייס 300 אלף דולר כדי לצאת לדרך – סכום שאפתני מאוד למוצר כזה. לפי אתר אינדיגוגו נשארו להם 21 ימים לגייס את הסכום, ועד כה נאספו רק אחוזים בודדים ממנו.

אודות מיכאל סמטנוב

Avatar
פריק של ציוד רכיבה, נשוי לאופנוענית מגניבה, ואומרים שגם מבשל לא רע...

עשוי לעניין אותך

Cardo-Freecom-2x-006

ציוד במבחן: קארדו פריקום 2x

סדרת הפריקום של קארדו מקבלת שדרוג חשוב של חומרה ושל תוכנה, משתפרת בכל מקום אפשרי והופכת לאיכותית ולמודרנית יותר; רכבנו עם הפריקום 2x של הדור החדש

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן