דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP אויסטריך: סוף סוף מרוץ!
MotoGP-Austria-2019-004

MotoGP אויסטריך: סוף סוף מרוץ!

בקרב צמוד מול מרקז לאורך כל המרוץ, אנדראה דוביציוזו משחיל עקיפה מושלמת בפנייה האחרונה ומנצח באוסטריה

דובי שומר על רצף מושלם לדוקאטי מאז חזרו להתחרות באוסטריה ב-2016, והוא עושה זאת תוך שהוא מנהל אסטרטגיה, טקטיקה ועקיפה מושלמת בפנייה האחרונה.

אסטרטגיה: מרקז וה-RC213V של קבוצת המפעל רפסול-הונדה אולי זוכה בפול הרביעי ברציפות שלו באויסטריך, אבל דובי שומר על אס בשרוול הדוקאטי GP19 של קבוצת המפעל כשהוא מדייק באופן מושלם את למידת הצמיגים ובוחר צמיג אחורי בדרגת קושי רכה שממקסם את האחיזה בפניות הימניות הרבות ולא מאבד יותר מדי בצמד הפניות השמאליות שבהן מרקז מושלם. בנוסף, דובי מציג קצב מרוץ מהיר באימונים, אבל את הקצב האמיתי שבו הוא יכול להקיף את אויסטריך על גבי הדוקאטי GP19 דובי שומר ליום המרוץ.

אסטרטגיה - יש
אסטרטגיה – יש

טקטיקה: דובי מזנק מהמקום השלישי, כשבדירוג הוא איטי בחצי שנייה ממרקז. זה האחרון אמנם צולל אל ההולשוט, אבל דובי מזנב בו כל הדרך לפנייה 2 ולפנייה 3, ומכריח את מרקז לבלום מאוחר מאוד, לצאת רחב ולאבד ארבעה מקומות לחמישי. דובי, שהיה בקו חיצוני למרקז, נאלץ לבלום ומאבד שני מקומות, אבל חוזר לקצב מהר ממרקז וחיש קל חולף על פני ג'ק מילר על גבי הדוקאטי GP19 של קבוצת פרמאק ועל פאביו קווארטררו, הרוקי של קבוצת הלוויין פטרונאס-ימאהה. דובי, בחוד, קובע קצב מרוץ שמאפשר לו ולמרקז לפתוח פער על קווארטררו, ובכך הופך את המרוץ לכזה שמתנהל ראש בראש בינו ובין מרקז על גבי ההונדה RC213V. ההובלה מתחלפת בין צמד הניצים מספר פעמים, והחוזקות והחולשות נלמדות היטב.

טקטיקה - יש
טקטיקה – יש

הקפות אחרונות: מרקז בוחר שלא לחכות להקפה האחרונה, וארבע הקפות לתום המרוץ מרקז נצמד ולוחץ את דובי בכל ישורת, נקודת בלימה והאצה ביציאה מהפנייה. מרקז צולל לקו הפנימי בפנייה שבע, שהיא השנייה מתוך שתי הפניות שמאליות, ומגן על הקו בפניות הימניות שבהן דובי חזק. בשתי ההקפות האחרונות דובי יוצא מהסליפסטרים בקצה הישורת רק בשביל לצאת רחב מפנייה 1. מרקז מנסה לנער את דובי, אך ללא הועיל.

פנייה אחרונה: מרקז מצליח לפתוח פער קטן בהקפה האחרונה ונראה שהוא עומד לנצח באויסטריך, אבל דובי מחכה לרצף הפניות הימניות שבסופה של ההקפה. דובי מדייק את הבלימה לפנייה 9 ואת פתיחת המצערת שאחריה, וכך מקבל דרייב מושלם. מרקז, שכבר מזמן רוכב על המגבלות, מוכרח להשתמש בקו מהיר ורחב. דובי צולל מתחת למרקז בפנייה האחרונה ויוצא מעט רחב, אבל על הגז. עם מעט האחיזה העודפת שנותרה לו בצדו הימני של הצמיג האחורי דובי מייצר דרייב עדיף וחוצה ראשון את קו הסיום.

עקיפה בפנייה האחרונה - יש
עקיפה בפנייה האחרונה – יש

דובי אמנם נוטה לנצח את מרקז במרוצים בהם הצמד נאבק ראש בראש עד לפנייה האחרונה, אבל מרקז זוכה באליפויות. בעונה שעברה מרקז סיים את המרוץ באוסטריה עם 59 נקודות פער בינו לבין רוסי במקום השני. העונה מרקז מוביל על דובי שנמצא במקום השני ב-58 נקודות. גם אם הניצחון הוא עידוד מורלי חשוב לדוקאטי ודובי, עם ההונדה RC213V של 2019 אנחנו לא רואים את האליפות הופכת לצמודה.

ראוי לציין גם את פביו קווארטררו, רוכב קבוצת הלוויין פטרונאס-ימאהה, שלו זה פודיום שלישי בעונת הרוקי שלו. רביעי וחמישי מסיימים צמד רוכבי קבוצת המפעל מונסטר-ימאהה, רוסי וויניאלס בהתאמה. שישי מסיים אלכס רינס על גבי הסוזוקי GSX-RR. במקום השביעי והמבורך עבורו מסיים פרנצ'סקו בניאיא, הרוקי של קבוצת פרמאק-דוקאטי שסבל מרצף ארוך של התרסקויות. אחרון חביב הוא מיגל אוליברה, הרוקי של קבוצת ק.ט.מ טק-3, שרוכב על ה-RC16 אל המקום השמיני והוא הרוכב המוביל של ק.ט.מ במסלול הביתי.

קווארטררו - פודיום שלישי לרוקי
קווארטררו – פודיום שלישי לרוקי

מעט פחות משבועיים עד שכל הרוכבים המופלאים הללו יבדקו את האספלט הכל חדש של סילברסטון. כולנו תקווה שהסלילה החדשה בוצעה היטב, ושגם בגשם ניתן יהיה לקיים את המרוץ.

תוצאות הסבב ה-11, אוסטריה

 1. אנדראה דוביציוזו
 2. מארק מרקז
 3. פביו קווארטררו
 4. ולנטינו רוסי
 5. מאבריק ויניאלס
 6. אלכס רינס

טבלת האליפות לאחר הסבב ה-11

 1. מארק מרקז, הונדה, 230 נק'
 2. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 172 נק'
 3. דנילו פטרוצ'י, דוקאטי, 136 נק'
 4. אלכס רינס, סוזוקי, 124 נק'
 5. ולנטינו רוסי, ימאהה, 103 נק'
 6. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 102 נק'
רוסי וויניאלס - רביעי וחמישי
רוסי וויניאלס – רביעי וחמישי
דובי ומרקז - מפרגנים
דובי ומרקז – מפרגנים

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 43, רוכב על אופנועים 27 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Antonio Cairoli - KTM 450 SX-F-2

סוף עידן: טוני קאירולי מודיע על פרישה

לאחר תשע אליפויות במוטוקורוס העולמי מודיע טוני קאירולי על פרישה מעולם הספורט המקצועני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO