דף הבית / חדשות / WSBK: צ'ז דיוויס שולט באימולה
2-1059_R05_Davies_action

WSBK: צ'ז דיוויס שולט באימולה

צ'ז דיוויס מגיע לאיטליה עם הצהרת כוונות ברורה - להילחם על התואר. הוא גם מקיים!

יום שבת – מקצה ראשון

הוולשי שממוקם שני בטבלת האליפות שובר את שיא המסלול בפער ניכר, לוקח את הפול פוזישן ודוהר קדימה אל עבר קו הסיום כשהוא מנצל טעות גדולה של ג'ונתן ראיי שמונעת קרב אפשרי על המקום הראשון. ראיי אמנם מזנק מהמקום השלישי אחרי רוכב דוקאטי אחר – דווידה ג'וליאנו, אך זה האחרון נאלץ להסתפק במקום החמישי, אחרי ג'ורדי טורס שממשיך להוכיח שב.מ.וו לא טעו כששכרו את שירותיו. גם לאון קמיאר ממשיך את המומנטום מהאימונים ומקפיץ משמחה את היושבים בבוקס של קבוצת MV אגוסטה כשהוא מסיים במקום השישי.

מי שנראים פחות טוב הם צמד רוכבי המפעל של הונדה, שאחרי הפודיומים באסן בסבב הקודם (אחד לכל אחד) מצליחים רק בקושי לעבור ממקצה הדירוג הראשון, אליו נקלעו בפעם הראשונה העונה, למקצה הדירוג השני, וגם את המרוץ עצמו מסיימים ואן דר מארק והיידן במקומות 7 ו-9 בהתאמה.

מוקדם יותר באותו היום, רוכב ימאהה סילבן גינטולי פונה לבית החולים עם זעזוע מוח לאחר שנזרק מאופנועו כתוצאה מהיי-סייד אלים במיוחד במהלך מקצה הדירוג SP2, שהופסק זמנית בדגל אדום.

דוקאטי מס' 7 - הצהרת כוונות
דוקאטי מס' 7 – הצהרת כוונות

יום ראשון – מקצה שני

המרוץ השני הוכיח לכל הספקנים שהניצחון של דיוויס בפער ניכר במרוץ הראשון לא היה מקרי ולא נבע ישירות מהטעויות של ג'ונתן ראיי שעלו לו בזמן יקר – אלא ההפך הוא הנכון; הטעויות של ראיי נבעו מרכיבה אגרסיבית בניסיון להדביק את הקצב של הדוקאטי מספר 7, מה שקירב את ראיי יותר לחצץ מאשר לניצחון, כולל כמעט-היי-סייד אחד שלמזלו לא התממש. גם סייקס, כמו במרוץ הראשון, לא מצליח להשיג את חברו לקבוצה שנמצא קרוב-קרוב לפניו, פשוט לא מספיק קרוב בשביל לעקוף אותו. ג'וליאנו הפעם מסיים במקום רביעי בודד למדי אך טוב מבחינתו. לאון קמייר על ה-F4 מסיים במקום החמישי, בזכות ולא בחסד, ומשלים סבב מוצלח מאוד מבחינתו ומבחינת היצרן האיטלקי.

נציין גם את הרוכב האיטלקי הצעיר לורנזו סאבאדורי שרוכב על גבי אפריליה RSV4R של קבוצת אייודה רייסינג, שאמנם מסיים את המרוצים במקומות 8 ו-11 בלבד (היה מסיים שוב במקום השמיני אלמלא תקלה באופנוע בהקפה האחרונה), אבל מראה משהו מהפוטנציאל שלו כשהוא מסיים את מקצה הדירוג במקום החמישי ומכתיב קצב מהיר בשלבים הראשונים של שני המרוצים.

גם ביאג'י בא לתמוך
גם ביאג'י בא לתמוך

טבלת האליפות בתום סבב מספר 5

  1. ג'ונתן ראיי, קוואסאקי, 201 נק'
  2. צ'ז דיוויס, דוקאטי, 161 נק'
  3. טום סייקס, קוואסאקי, 138 נק'
  4. מייקל ואן דר מארק, הונדה, 99 נק'
  5. ג'ורדי טורס, ב.מ.וו, 78 נק'

הסבב הבא יתקיים בסוף השבוע של ה-15.5 בספאנג, מלזיה.

סך הכל די מבסוט
סך הכל די מבסוט

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן