דף הבית / מכונות / רכיבה ראשונה: פיאג'ו בוורלי 350
Piaggio-Beverley-350-006

רכיבה ראשונה: פיאג'ו בוורלי 350

הבוורלי גדל בנפח, משתפר באלקטרוניקה, מקבל מתיחת פנים, אבל שומר על הייחודיות שלו

דוגמנית: אחינעם הראל; צילום: אביעד אברהמי

 • יתרונות: עיצוב, מנוע וגיר, התנהגות דינמית, נפח אחסון, איכות וגימור, מחיר
 • חסרונות: ביטוח חובה, וגם זה כי היינו חייבים לכתוב משהו
 • שורה תחתונה: הבוורלי 350 הוא אחד הקטנועים הטובים והמיוחדים שעל כבישי ישראל, והוא מביא איתו סטייל איטלקי מיוחד
 • מחיר: 34,950 ש"ח 'על הכביש' כולל אגרות
 • מתחרים: ימאהה איקסמקס 300, הונדה פורצה 300, קימקו דאונטאון 350i
 • נתונים טכניים: מנוע צילינדר יחיד, 330 סמ"ק, 33 כ"ס, 3.3 קג"מ, קירור נוזל, הזרקת דלק עם בקרת החלקה, גיר וריאטור, מזלג 35 מ"מ עם מהלך 90 מ"מ, צמד בולמים אחוריים עם מהלך 81 מ"מ, דיסק קדמי 300 מ"מ, דיסק אחורי 240 מ"מ, מערכת ABS, אורך 2,215 מ"מ, בסיס גלגלים 1,560 מ"מ, גובה מושב 795 מ"מ, מיכל דלק 13 ל', צמיגים 110/70-16, 150/70-14
פיאג'ו בוורלי 350 דגם 2017
פיאג'ו בוורלי 350 דגם 2017

מה זה?

הבוורלי 350 הוא הגלגול הנוכחי של גרסת ה-300 הוותיקה, ואם אתם שואלים את עצמכם מה הסיבה למתיחת הפנים ולהגדלת הנפח – אז התשובה היא יורו 4. לשנת 2017 בפיאג'ו היו חייבים להתאים את הבוורלי לתקנות זיהום האוויר המחמירות, אז כבר התקינו בו את מנועו של ה-X10 בנפח של 330 סמ"ק, ועל הדך התאימו אותו כך שיזהם פחות.

המנוע הזה חזק יותר ממנוע ה-300 הקודם, אבל הוא לא העניין היחיד בבוורלי החדש. ראשית, מערכת ההזרקה המתוחכמת מגיעה עם מערכת בקרת החלקה ASR, הניתנת לניתוק מכפתור על הכידון. שנית, וזה עניין לא פחות חשוב – המנוע הקומפקטי מאפשר להנות נפח אחסון ענק מתחת למושב שמכיל בקלות קסדה מלאה ועוד נשאר מקום רב, למרות שמדובר בקטנוע גלגלים גדולים.

לבסוף, הבוורלי, שתמיד היה סטייליסט ומעודן, מקבל מתיחת פנים עיצובית שעושה אותו אפילו יותר נעים, יותר סטייליסט ויותר מעודן. אנחנו מאוד אוהבים את השיק האיטלקי הזה לקטנועים, כי זה גורם לנו להרגיש לרגע במילאנו, לא בדרום תל-אביב.

מבחינת אבזור, גרסת הספורט-תיור שכאן במבחן מגיעה עם משקף רוח, וו-תלייה נשלף, תא כפפות גדול המחולק לתאים קטנים פנימיים, לוח שעונים המחולק ל-3 שעונים שונים ולוח דיגיטלי, פתיחה חשמלית למושב ממתג על הכידון, ושלט רחוק לפתיחה ונעילה של כל התאים והמנעולים בקטנוע. כאמור, יש גם מערכת ABS ומערכת בקרת החלקה ASR. בהחלט סטנדרט גבוה כשמדובר בקטנועים.

מילאנו בתל-אביב
מילאנו בתל-אביב

ביצועים

זה לא שאנחנו מצפים לביצועים גבוהים כשמדובר בקטנועים, אבל בכל זאת – הבוורלי נמצא בליגה אחרת בכל הקשור להתנהגות דינמית, וזאת בזכות הגלגלים הגדולים. הם מצליחים לבודד את רוב מפגעי האספלט העירוני ולשמור על יציבות גבוהה של הקטנוע ברכיבה עירונית מנהלתית, אבל כשלוחצים קצת את הבוורלי מגלים שהם מספקים יתרונות דינמיים בטיחותיים גם במקומות שאליהם קטנועים לא אמורים להגיע – בין אם זה רכיבה עירונית ובין אם בינעירונית בכבישים מפותלים. ההיגוי מעולה, היציבות גבוהה, והבוורלי – כמו שכתבנו בעבר – הוא הכי אופנוע שיש בקטנועים בינוניים. את היתרונות הדינמיים הללו, אגב, לא חייבים לקחת לכיוון הספורט אבל הם נמצאים שם כדי להגדיל את גבולות מעטפת הבטיחות – וזה מבחינתנו היתרון הגדול.

המנוע, כמו כל סדרת המנועים הבינוניים של פיאג'ו – מעולה. הוא חזק כבר מסל"ד נמוך, והוא חלק מאוד בהתנהגות שלו. העניין פה הוא לא המנוע עצמו כמו השילוב עם הווריאטור המצוין, שיחד יוצר יחידת הנעה מהחלקות והיעילות שפגשנו בסגמנט. גם בזה, אגב, פיאג'ו מצטיינת לאורך השנים, וה-איקסאבו למשל קיבל מאיתנו מחמאות רבות על כך במהלך השנים.

הכי אופנוע בקטנועים
הכי אופנוע בקטנועים

איך זה מרגיש?

במשפט – מהקטנועים האיכותיים יותר שיש היום על הכבישים, בטח ובטח בסגמנט הזה של כלים בינוניים. איכות הבנייה, ההרכבה והגימור מעולה, ושילוב שני הצבעים יוצר סטייל מיוחד ששובר את האפור המשעמם של הכלים הטייוואנים.

המושב גבוה יחסית – כמעט 800 מ"מ, הבוורלי מרווח, גם לגבוהים שבינינו, והרכיבה עליו חלקה ונעימה, כך שיש קורלציה מלאה בין איך שהוא נראה לבין איך שהוא נוסע.

רכיבה בינעירונית נינוחה מתבצעת על סביב 120-130 קמ"ש, אם כי יש לו עוד כ-20 קמ"ש בקנה. במדידת GPS קיבלנו מהירות מקסימלית במישור של 149 קמ"ש, אבל ברור לחלוטין שהמהירות הזו מחוץ לאזור הנוחות שלו. ברכיבה הנינוחה, קצת מהר יותר ממהירות התנועה הבינעירונית, הוא מרגיש מצוין, יציב, ויש לו עוד רזרבות כוח לעקיפות. כך שהבוורלי יכול בהחלט לשמש ככלי תחבורה בינעירוני למרחקים קצרים, ואפילו בינוניים מדי פעם. בעיר הוא סוכריה אמיתית, עם זווית צידוד כידון מצוינת, מנוע חלק במיוחד, וכאמור – מערכת גלגלים ומתלים שסופגת הרבה יותר מקטנועים עם גלגלים בקוטר רגיל.

פרט לאלו יש גם את עניין האלקטרוניקה, שעובדת פה מצוין. ה-ABS סטנדרטי למדי, לא ניתן לניתוק, וכמו בהרבה כלים – ממהר להיכנס לפעולה על אספלט עירוני חלק – במיוחד בגלגל האחורי. לעומת זאת, בקרת ההחלקה לא רק שעובדת היטב ונכנסת לפעולה בהדרגתיות ובעדינות, היא גם נדרשת כאן, שכן על אספלט עירוני חלק הבוורלי יפרפר בתאוצות ויחליק את הגלגל האחורי.

Piaggio-Beverley-350-012

סיכום ועלויות

אם זה לא היה ברור, אז הבוורלי הוא מהקטנועים האיכותיים יותר שמתגלגלים כיום על כבישי ישראל. הוא מביא איתו לא רק סטייל ושיק איטלקיים ששוברים את האפור של עדר הקטנועים הטייוואנים, אלא גם איכות חומרים, הרכבה וגימור והגבוהים שיש, ביצועי מנוע-וריאטור חלקים, נעימים וטובים, התנהגות דינמית שקרובה יותר לאופנועים מאשר לקטנועים – בזכות הגלגלים הגדולים, ואלקטרוניקה שהיא קליק וחצי מעל למקובל בסגמנט הזה.

על הטוב הזה תצטרכו לשלם 35 אלף שקלים. זה אולי הרבה כסף אבסולוטית, אבל יחסית למה שמקבלים בכלים אחרים זו נראית לנו עסקה מעולה. הבעיה היחידה – כמו כל הכלים שנפחם גבוה מ-250 סמ"ק – היא שבמעבר הזה מדרגת ביטוח החובה קופצת ב-1,000-1,200 ש"ח ביחס ל-250 סמ"ק. אם אתם יכולים לשלם את ההפרש, תיהנו מקטנוע איכותי – מהאיכותיים יותר שיש היום בישראל בטווח הנפחים הבינוני.

עלויות טיפולים

ק"מעלות הטיפול
1,000 ק"מ531 ש"ח
10,000 ק"מ638 ש"ח
20,000 ק"מ2,320 ש"ח
סה"כ ל-20,000 ק"מ3,489 ש"ח

Piaggio-Beverley-350-019

Piaggio-Beverley-350-020

חפש את הקטנוע
חפש את הקטנוע

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 41, רוכב על אופנועים 25 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Ducati-SF-V4-Prototype-002

צפו: דוקאטי סטריטפייטר V4 באקשן!

אנחנו מאוד מתרגשים מהסטריטפייטר V4 החדש, עוד יותר אחרי הסרטון החדש שדוקאטי שחררו

2 תגובות

 1. היו לי שני XEVO 250
  הייתי מרוצה בסה"כ הכל
  דבר אחד שמאוד הפריע – האורות – הכל ישן מאוד למרות שהיה לי 2016 זה הרגיש כמו 2000. בשנת 2016 צריך כבר היה לשים לדים חזקים ולהספיק אם הקטע שרק צד אחד דולק. יש שני אורות מקדימה- תדליקו את שניהם
  אם מאחור- האור היה יותר ורוד מאשר אדום בוהר. גם כאן לדים היו עושים את העבודה. והצורה של האורות גם ישנה מאוד.
  עוד דבר שהפריע הוא שהרגלים של המורכב מאוד הפריעו לי כנהג. מי שהיה לו מבין על מה אני מדבר.
  הכיסא מתרומם בלי מעלית. היה צריך להחזיק אותו כל הזמן שלא יפול. גם זה מאוד מיושן. אפשר היה להוסיף מעלית עם לחץ אויר. היה עושה חיים יותר נוחים.
  דבר נוסף שהפריע היה במפרים ובורות. הוא לא יודע להתמודד איתם בשום צורה. כל הגב היה כואב לי אחרי רכיבה בערים עם במפרים. במיוחד בירידות.

  הדבר הכי טוב שהיה – מקום האחרון והפתיחה מאחור. רק לאקסאבו יש את זה. מעולה !
  הוא גם היה חלק מאוד בנסיעה לא מאומצת של 80-85 קמש. מעבר לזה רעידות רגילות של קטנוע
  המשקף היה מעולה.
  המתגיע היו איכותיים. ההתנעה טובה.

  המחיר של הבברלי לא נכון. הוא צריך לעלות 2000 שח מעל האקסאבו. באיזור 25000 שח
  ואני עוד לא יודע עם הוא עובר במפרים בצורה נעימה.

 2. מה צריכת הדלק שלו ? לא כתבתם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO