דף הבית / חדשות / אז מה היה לנו השבוע?
honda CB900R

אז מה היה לנו השבוע?

דברים שלא הספקנו (שזה ניסוח עדין ללא התחשק לנו) לכתוב עליהם השבוע

הורקס (שהחליטו לדחוף מנוע V6 לאופנוע) כבר הספיקו לפשוט רגל ולחזור לחיים, ועכשיו כנראה עובדים על דגם חדש, כך על פי תמונה שהופיע במגזין הגרמני מוטוראד. אין מה לצפות למהפכות – המנוע והשלדה צפויים להישאר זהים, אך לאור העובדה כי בעלי המפעל החדשים עוסקים בסיבי פחם, אנו משערים שהחומר הקל ימצא דרכו לדגם החדש ויפחית ממשקלו. שלדת הזנב והמושב אף הם צפויים להיות חדשים והמנוע כנראה יוציא עוד כמה סוסים, ככל הנראה סביב ה-160 כ"ס, זאת תודות למערכת פליטה חדשה. אחרי שהסיבוב הראשון לא הלך, נראה שבסיבוב השני האופנוע צפוי להיות יקר ואקזוטי יותר מבעבר. לפעמים השיטה הזאת עובדת.

הורקס - אם לא מצליחים למחור במחיר גבוה, מנסים במחיר אסטרונומי
הורקס – אם לא מצליחים למכור במחיר גבוה, מנסים במחיר אסטרונומי

באנגליה נצפה טריומף ספיד-טריפל חדש. טוב, לא ממש חדש, אלא שהנייקד המוערך זוכה לרענון. הוא אמנם לא עומד עם התחרות העזה מאירופה בקטגוריית הסופר-נייקד, אך בטריומף החליטו בכל זאת להאריך מעט את חייו. לא צפויים שינויים מהותיים בשלדה או במנוע פרט לעמידה בתקנות זיהום, כך שיש מערכת פליטה חדשה לעזור בכך. עם זאת בתחילת השנה האופנוע נצפה עם פתח ראם-אייר מלפנים ויש סיכוי שנזכה לראות עלייה קלה בהספק. טכנולוגית, עם זאת, הוא יישר קו וככל הנראה יציע מערכות לניהול מנוע ובקרת אחיזה.

הספיד-טריפל יקבל שדרוג, אבל מראש לא מכוון להיכנס לגוב האריות האירופאי של הסופר-נייקדים
הספיד-טריפל יקבל שדרוג, אבל מראש לא מכוון להיכנס לגוב האריות האירופאי של הסופר-נייקדים

הונדה הייתה כנראה הכוכבת של השבוע האחרון, ובצדק. המגזין היפני young guns הצית את השמועה כי הונדה מתכננת להציג בקרוב אופנוע שנקרא CB900R. לא ממש ברור מדוע הדגם מוצג כ-CB900, שכן השמועה מדברת על החייאת דגם הקונספט משנת 2007, ה-CB1100R (בתמונה בראש הידיעה), גרסת ספורט-רטרו של הדגם שבסוף כן הגיע לייצור – ה-CB1100EX. ייתכן ונפח המנוע יקטן, כפי שהשם מרמז.

ההתלהבות נובעת כנראה מהתגובות החיוביות שעורר עוד דגם הקונספט, שכנראה נגנז עם עוד לא מעט תכניות עקב המשבר הכלכלי של 2008. כעת עושה רושם שהונדה אוזרת אומץ, והיא עשויה באמת לייצר את האופנוע הסקסי הזה.

אודות אייל פרדר

עשוי לעניין אותך

Ducati-Hypermotard-950-press-launch-014

ליגל יוצאת במבצע על הדוקאטי היפרמוטארד 950

ההיפרמוטארד 950 יימכר בשבועות הקרובים בהנחה של כ-7,000 ש"ח במסגרת מבצעי הקיץ של דוקאטי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO