דף הבית / חדשות / אז מה היה לנו השבוע?
marco melnadro aprilia

אז מה היה לנו השבוע?

חדשות השבוע - ימאהה מככבת עם MT-03 וגרסת טרייסר ל-MT-07, קצת חדשות GP, ואופנוע חדש מטריומף

ימאהה ממשיכה לככב בכותרות, הפעם עם שני דגמים שצפויים לצאת בשנה הבאה. אחרי שהוצגה הגרסה האסיאתית, שמים בימאהה גז על הדגם האירופאי של ה-MT-25, שצפוי להיקרא MT-03. כמובן שהנייקד הקטן יקבל את מנוע הטווין המקביל בנפח 321 סמ"ק המספק 42 כ"ס. כפי שניתן לראות מתמונות הפטנטים שזלגו והוצגו באתר autoevolution, האופנוע מצויד במערכת ABS שכנראה תגיע כסטדנרט, כדי לעמוד בתקנה האירופאית המחייבת מערכת שכזאת בכל אופנוע מעל נפח של 125 סמ"ק החל משנת 2016.

הנייקד החדש של ימאהה - בקרוב גם באירופה
הנייקד החדש של ימאהה – בקרוב גם באירופה

 

 

דגם אחר, שנצפה שוב בתמונות ריגול, הוא ה-MT-07 טרייסר – גרסת התיור של ה-MT-07. הפעם בתמונה האופנוע לא היה מצויד במשקף והוסווה בצורה מסיבית, אך עם מורכב. ניתן לזהות ידיות אחיזה למורכב, וככל כנראה גם מיקום רגליות המורכב השתנה וגם צורת המושב. ייתכן כי כל שלדת הזנב שונה מזאת שבדגם ה-MT-07, אך האופנוע מעורר עניין רב, ובצדק.

טריומף ממשיכה לעשות ניסויים עם מערכת הנעה חדשה שכנראה תמצא את עצמה בלא מעט מדגמי החברה הקלאסיים – טווין מקביל מקורר נוזל, שכבר נצפה בעבר. באתר MCN עלו תמונות של האופנוע החדש, שנראה לא רע בכלל וזוכה לכינוי 'בובר' ונראה כי שם לו למטרה את הב.מ.וו R nine T. ההערכות הן כי למרות שהכלי נראה מוכן יחסית, הוא יוצג רק בשנת 2017. החברה עובדת בקדחתנות זה מספר שנים על רענון כולל לכל משפחת הקלאסיים שלה והבובר יהיה אחד מהם, כשההערכות הן כי נפח המנוע החדש הוא 1,100 סמ"ק ומספק כ-100 כ"ס.

טריומף בובר - עוד רחוק מייצור, שלא לומר מייבוא לישראל, אבל נראה טוב
טריומף בובר – עוד רחוק מייצור, שלא לומר מייבוא לישראל, אבל נראה טוב

 

לחובבי ה-MotoGP יש גם לא מעט חדשות לקראת הסבב הקרוב בסקסנרינג. שלושה רוכבים ייעדרו מהסבב הקרוב. הראשון הוא קארל אברהם, שנעדר עוד מהסבב בברצלונה עקב פציעה ויוחלף על ידי רוכב המבחן של הונדה – הירושי אויאמה, שכבר החליף העונה גם את דני פדרוסה. רוכב אחר שייעדר הוא שטפן ברדל, שנפצע בסבב האחרון באסן. הוא יוחלף על ידי קלואדיו קורטי האיטלקי. הנעדר האחרון הוא ההפתעה הגדולה של סוף השבוע הקרוב – מרקו מלנדרי (בתמונה בראש הידיעה) ייעדר משארית העונה, לאחר שהוא ואפריליה החליטו להיפרד. מי שיחליף אותו יהיה מייקל לאברטי האירי, שיצטרף לאחיו יוג'ין לאברטי, בשנתו הראשונה באליפות. מלנדרי לא רצה לעזוב את אליפות הסופרבייק מראש, אך אפריליה לא השאירה לו יותר מדי ברירה. תוצאותיו העונה חיזקו את ההכרה שזה לא מקומו. עדיין לא ברור מי יחליף אותו באופן קבוע.

מייקל לאברטי יצטרף לאחיו לסוף השבוע. מלנדרי יצטרף לאישתו בבית
מייקל לאברטי יצטרף לאחיו לסוף השבוע. מלנדרי יצטרף לאשתו בבית

אודות אייל פרדר

עשוי לעניין אותך

RX 300 2T My25 (8)

בטא מציגה את דגמי המוטוקרוס לשנת 2025

בבטא מציגים את דגמי המוטוקרוס של 2025 - ה-RX450 וה-RX300 הדו-פעימתי שמציע השנה יותר כוח ושלדה חדשה

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן