דף הבית / חדשות / ב.מ.וו: R nine T סקרמבלר קונספט
image015

ב.מ.וו: R nine T סקרמבלר קונספט

ב.מ.וו משחררת גרסה נוספת ל-R nine T בשם 'האגם הוורוד' - הומאג' ל-G/S שניצח את הדקאר ב-1984 ו-1985; בקרוב גרסה סדרתית

גרסאות קונספט לאופנועים כאלה ואחרים מוצגים על ידי היצרניות באופן קבוע, ולפעמים הם אפילו מעניינים, אבל האופנוע הזה הצליח לרגש אותנו: ב.מ.וו משחררת גרסת קונספט לסקרמבלר חדש שמבוסס על ה-R nine T, רק שהסקרמבלר הזה הוא הומאג' ל-G/S של גאסטון ראייה שניצח את הדקאר בשנים 1984 ו-1985.

ב.מ.וו R nine T סקרמבלר Lac Rose
ב.מ.וו R nine T סקרמבלר Lac Rose

הבסיס הוא כמובן ה-R nine T בעל מנוע הבוקסר בנפח 1,170 סמ"ק, אולם כדי להפוך לסקרמבלר הוא קיבל מתלים עם מהלך ארוך יותר, חישוקי שפיצים עם קדמי בקוטר "19 וצמיגי שטח עליהם, ועיצוב ועבודת גוף שעוצבו בהשראת ה-G/S של סדנת HPN, שכאמור ניצח פעמיים את הדקאר בשנות ה-80 עם הרוכב האגדי וקצר הקומה גאסטון ראייה. הקונספט אף נושא את המספר 101 – מספר הרוכב של ראייה בדקאר 1985.

גם השם של האופנוע מעניין – 'Lac Rose' – האגם הוורוד – האגם בדקאר, בירת סנגל, שבו הסתיים ראלי הפריז-דקאר ב-29 השנים שבהן הראלי התקיים באפריקה.

הקונספט החדש הוצג בפסטיבל צרפתי, וקרוב לוודאי שגרסת סקרמבלר סדרתית ל-R nine T תוצג כבר בחודשים הקרובים ותצא לשווקים מיד לאחר מכן. אנחנו מאוהבים!

בתמונה: גאסטון ראייה וה-G/S איתו ניצח את הדקאר ב-1984.

גאסטון ראייה - איש קטן, רוכב גדול
גאסטון ראייה – איש קטן, רוכב גדול

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

BMW R90S 1

נוסטלגיה: ב.מ.וו R90S

הב.מ.וו R90S היה הסמן הימני של אופנועי הספורט-תיור בשנות ה-70 - עם יכולות גבוהות בקו ישר, בכבישים המפותלים, בייחודיות של מנוע הבוקסר ובצביעה הדו-גונית

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן