דף הבית / ספורט / סיקורים / דקאר: פרייס מגדיל את הפער בסטייג' ה-11
133142_Antoine Meo KTM 450 RALLY Dakar 2016

דקאר: פרייס מגדיל את הפער בסטייג' ה-11

טובי פרייס מרחק פסיעה מניצחון היסטורי בדקאר; גונקלבס פורש עקב התרסקות

הסטייג' ה-11 של הדקאר הוא עוד יום רכיבה מעייף ומתיש. 712 ק"מ רכבו היום המתחרים מלה-ריוחה לסן-חואן, מהם היו אמורים לרכב 431 ק"מ בספיישל מדוד וקשה, שחלקו הגדול עבר בדיונות חול ובקרקע רכה – פש-פש. אולם בגלל עומס חום קיצוני, שוב הופסק הספיישל בנקודת הביקורת השנייה, אחרי 243 ק"מ. מה קורה להם השנה בדקאר? יותר מדי ביטולים, דחיות והפסקות של ספיישלים.

והיום בסטייג', הניצחון השני של תגלית דקאר 2016 – אנטוני מיאו (בתמונה בראש הידיעה). 5 פעמים אלוף העולם באנדורו משיג את הניצחון השני שלו בהופעת הבכורה בדקאר, על הק.ט.מ הרשמי מס' 49. הוא מסיים את הספיישל 18 שניות בלבד לפני בן קבוצתו טובי פרייס (ק.ט.מ מס' 3), המוביל את טבלת הדירוג הכללי. אולם מה שחשוב יותר לפרייס ולק.ט.מ זה הגדלת הפער בדירוג הכללי ל-35 דקות מהמדורג שני – סטפן סוויטקו, וזאת בשל יום פחות מוצלח לסלובקי שמסיים את הסטייג' ה-11 במקום השביעי, 12 דקות אחרי פרייס. כשנותרו יומיים בלבד לדקאר 2016, הניצחון של פרייס נראה כבר ודאי (אם כי כבר למדנו בעבר שהכל יכול לקרות גם ברגע האחרון).

טובי פרייס - בדרך לזכייה ראשונה בדקאר
טובי פרייס – בדרך לזכייה ראשונה בדקאר

אכזבה גדולה מגיעה דווקא מכיוון הונדה. אחרי הפרישה של חואן ברדה בסטייג' השביעי, פאולו גונקלבס (הונדה לס' 2) היה הגורם הדומיננטי היחידי שיכול היה לאיים על השליטה של ק.ט.מ. בסטייג' התשיעי הוא ניצל מפרישה, בעקבות קיצור הסטייג' (אם כי ספג 50 דקות עונשין מהמארגנים על הזמן שבילה בנקודת הביקורת השנייה מעבר למותר, כדי לתקן את הרדיאטור הפגוע), והיום הוא מתרסק חזק עם האופנוע ונאלץ לפרוש לגמרי מהראלי. אכזבה עצומה להונדה בפעם השלישית ברציפות, במיוחד לאור כמויות הכספים הגדולות שהם שופכים על הדקאר בניסיון זכייה, ויהיה מעניין מאוד לראות את ההחלטות שיתקבלו בהונדה באשר לעתיד. בהחלט נעקוב צמוד.

בעקבות הפרישה של גונקלבס אנטוני מיאו עולה למקום השלישי בדירוג הכללי, 8 דקות בלבד מסוויטקו שבמקום השני ודקה וחצי לפני קנטנילה הצ'ילאני על ההוסקוורנה הרשמית, שסיים היום במקום השלישי, 3 דקות אחרי מיאו. הלדר רודריגז על הימאהה מס' 7 מסיים היום סוף סוף במקום סביר – 4, כשש דקות אחרי המנצח, ומילה טובה צריכה להיאמר גם לאדריאן ואן בוורן, הצרפתי בן ה-25 שרוכב בקבוצת ימאהה-אירופה, ובדקאר הבכורה שלו ממוקם במקום השביעי (סיים היום חמישי).

לאיה סאנז שלנו מסיימת היום במקום ה-21, כ-40 דקות אחרי מיאו, והיא ממוקמת 16 בדירוג הכללי.

יומיים בלבד נשארו לדקאר 2016 – שישי ושבת. בשישי ירכבו המתחרים מסן-חואן לווילה קרלוס פז בסטייג' הארוך ביותר בדקאר 2016 – יותר מ-930 ק"מ, מהם 481 ק"מ בספיישל מדוד. זו אולי ההזדמנות האחרונה לשינויים משמעותיים, אז בהחלט צפוי להיות מעניין ומהיר.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Ran-Yochay-WCR-Donington-07

רן יוחאי מסיימת 5 בסבב אליפות העולם בדונינגטון

רן יוחאי בהישג חסר תקדים: מסיימת במקום השישי והחמישי בסבב השני של אליפות העולם במרוצי ...

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן