דף הבית / אנשים / מנכ"ל התאחדות הכידונאים מתפטר
viligura

מנכ"ל התאחדות הכידונאים מתפטר

שבועיים אחרי התפטרות היו"ר, גם ישראל ויליגורה עוזב את תפקידו לאחר חודשים ספורים בתפקיד

צילום: עמרי גוטמן

ישראל ויליגורה, שמשמש בחודשים האחרונים כמנכ"ל התאחדות הכידונאים, הודיע הבוקר (ה') על התפטרותו מהתפקיד, שבועיים בלבד אחרי שיו"ר ההתאחדות הטרי, אילן עזרא, התפטר גם הוא מתפקידו.

הסיבה להתפטרות, על פי ויליגורה, היא בעיות ביורוקרטיות שאינן מאפשרות להתאחדות לשלם משכורות לבעלי התפקידים, וכן לא מאפשרות לקיים תחרויות ספורט מוטורי עם אליפויות רציפות וחזקות.

ישראל ויליגורה: "ההתאחדות יצאה בתחילת השנה לדרך חדשה וממוקדת, לאחר כיסוי 98% מהתחייבויות העבר, ובנוסף להון העצמי שחושב כחלק מתכנית העבודה בעלת מקדם ביטחון של ארבעה חודשים קדימה עד לקבלת כספי התמיכה. נראה היה כי הצלחנו לבנות בסיס התחלתי מספק כדי לצאת לדרך עם ליגה מלאה לשנת 2015.

לצערי, לא הצליחה ההתאחדות לקיים את הפעימה השנייה של תכנית העבודה שכללה המשך פעילות ספורטיבית, קידום ספורטאים צעירים, הנגשת הספורט המוטורי לציבור הרחב, אירועי ראווה לרוכבים ולציבור, הקמת מתקני קבע לספורטאים וקיום ליגות מלאות בקטגוריות הענף.

מול הבירוקרטיה וסחבת משרדי הממשלה השונים כבר הקמנו ערוצי פעילות ונהלי עבודה שהתוו דרך, אך אי הגעת כספי התמיכה הביאו את ההתאחדות למצב בו לא ניתן לקיים כל פעילות מטה ו/או ספורטיבית רציפה.

בנקודת הזמן בה אנו נמצאים, קיום פעילות שוטפת הינה הכרחית לצורך בניית אמון בשני הנדבכים המשמעותיים לענפי הספורט: הרוכבים – שאת אמונם ביקשה ההתאחדות לרכוש בחזרה, ונותני החסות – שעברו טלטלות רבות עד שאיבדו אמון במערך הספורט המוטורי ומשכו ידם מהתחום.

כתוצאה מכך הגיעה ההתאחדות למצב בו לא ניתן לגייס כספים לצורך התנהלות עצמאית שהייתה אחת מאבני היסוד של קיומה ובלית ברירה חזרה להישען על כספי התמיכה הממשלתיים, שכפי שצוין – לא מגיעים, וכרגע גם אין צפי הגעה עתידי".

מערכת WheelZ מצרה על ההתפטרות ועל ההתנהלות בהתאחדות, ואנו מקווים כי העתיד ייראה טוב יותר, על אף שבנקודת הזמן הנוכחית מצב הספורט המוטורי נראה רע מאוד. נמשיך לעדכן.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

25YM Honda CRF250R

הונדה מציגה את אופנועי המוטוקרוס של 2025

בהונדה מעדכנים ל-2025 את דגמי המוטוקרוס בנפחים 250 ו-450 סמ"ק עם שיפורי שלדה, בלמים ומנוע, ויש גם גרסת CRF250RWE חדשה

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן