דף הבית / חדשות / פנטיק וימאהה מהדקות את שיתוף הפעולה
2020_YAM_FM-Yamaha_CPR_EU_LGO_STA_001_preview

פנטיק וימאהה מהדקות את שיתוף הפעולה

ימאהה אירופה ויצרנית אופנועי השטח האיטלקית פנטיק מחזקות את שיתוף הפעולה ביניהן ומתכננות ביחד עתיד חשמלי

פנטיק-מוטור האיטלקים ירכשו עד סוף השנה 100% ממניות מוטור מינרלי, אשר יפתחו את טכנולוגיה ההנעה החשמלית ובתורם יעבירו את הטכנולוגיה גם לימאהה.

פנטיק רוכשת את מנועיה ממוטור מינרלי (Motori Minarelli), יצרנית מנועים איטלקית ותיקה אשר מוחזקת על-ידי ימאהה-אירופה, ובין היתר מספקת אמור את המנועים לפנטיק. דגמי השטח החדשים של פנטיק מבוססים בכבדות על אופנועי ימאהה – כמו גרסת האנדורו XE125 וגרסת המוטוקרוס XX125, כמו-גם ה-XEF250 ארבע פעימות החדש.

פנטיק ירכשו עד לסוף שנת 2020 את כל מניות יצרנית המנועים על-מנת לתת להם ממון להמשך פיתוח מנועים והשקעה בטכנולוגית מנועים חשמליים, כולל הקמת קו ייצור בתחום. הכסף גם ישמש לחידוש מפעלי הייצור הקיימים. הטכנולוגיה החדשה תאפשר גם פיתוח כלים אורבניים חשמליים, כלומר קטנועים, לצד אופנועי שטח חשמליים, כשבעתיד הלא רחוק גם ימאהה תהנה מפירות ההשקעה – בכלים החשמליים שלה.

זוהי אמנם ידיעה קטנה ולכאורה איזוטרית, אולם המשמעות שלה לגבי העתיד החשמלי של ימאהה ושל פנטיק הוא גדול, כשהידוק שיתוף הפעולה האסטרטגי הזה עשוי להיות כוח חשמלי עולה באירופה. כמובן שנעדכן.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן