דף הבית / מכונות / מבחני דרכים / CFMOTO 800NK בהשקה עולמית
CFMOTO-800NK-Test-007

CFMOTO 800NK בהשקה עולמית

ה-800NK הוא נייקד חדש של CFMOTO עם אותו מנוע טווין מקבילי המגיע מהק.ט.מ 790 דיוק המפיק 95 כ"ס, ועם יכולת להוות אלטרנטיבה מובילה בסגמנט; מבחן דרכים

כתב: Takis Maniatis, bikeit.gr; תרגום: אסי ארנסון

 • יתרונות: מראה, מנוע טווין מוכח של ק.ט.מ, מכלולי שלדה, התנהגות דינמית, איכות חלקים וגימור, נוחות גבוהה, מחיר באירופה
 • חסרונות: אין בקרת אחיזה, בולמים מעט רכים בקצב גבוה
 • שורה תחתונה: נייקד מצוין וטכנולוגי עם מנועו של הק.ט.מ 790 אדוונצ'ר ועם איכות וגימור גבוהים, שגם נראה מעולה – ובמחיר נמוך יחסית למתחרים
 • מחיר: טרם נקבע בישראל
 • מתחרים:  הונדה CB750 הורנטימאהה MT-07סוזוקי GSX-8S
 • נתונים טכניים: מנוע טווין מקבילי, נפח 799 סמ"ק, הספק 95 כ"ס ב-9,500 סל"ד, מומנט 8.3 קג"מ ב-8,000 סל"ד, 8 שסתומים, DOHC, קירור נוזל, הזרקת דלק, מצערות חשמליות, 6 הילוכים עם קלאץ' מחליק בתפעול מכאני, שלדת צינורות עם מנוע גורם נושא עומס, בולמים קדמיים הפוכים בקוטר 43 מ"מ של קאיאבה, כיוון עומס קפיץ ושיכוך כיווץ, מהלך גלגל 130 מ"מ, זרוע אלומיניום עם בולם יחיד של קאיאבה, כיוון עומס קפיץ ושיכוך החזרה, מהלך גלגל 130 מ"מ, צמד דיסקים קדמיים של J.Juan בקוטר 320 מ"מ עם קליפרים רדיאליים 4 בוכנות, דיסק אחורי בקוטר 260 מ"מ עם קליפר צף כפול בוכנות, אורך 2,132 מ"מ, בסיס גלגלים 1,468 מ"מ, גובה מושב 795 מ"מ, מיכל דלק 15 ל', משקל מלא 186 ק"ג, צמיגי מקסיס 180/55R17, 120/70R17
 • בקרות ואלקטרוניקה: מצערות חשמליות, 3 מצבי רכיבה – ספורט, כביש וגשם, מסך TFT בגודל "5, פנסי LED היקפיים, בקרת שיוט (גרסת 'Advance' עם TFT בגודל 8″, קוויקשיפטר, משכך היגוי והתנעה ללא מפתח)
CFMOTO 800NK
CFMOTO 800NK

חברת CFMOTO הסינית החלה לפני מספר שנים שיתוף פעולה אסטרטגי עם ק.ט.מ, שבמסגרתו בין היתר נבנה מפעל חדש בסין המייצר כלים קטנים ובינוניים לשוקי המזרח. שיתוף הפעולה עם ק.ט.מ הוביל לפיתוח אופנועים בנפחים גדולים, כשראינו את זה עם ה-800MT אדוונצ'ר. בשנה שעברה הציגו אבטיפוס לגרסת נייקד בשם NK C22, והוא הבסיס לגרסת הנייקד / סטריטפייטר היפיפייה אותה פגשנו בהשקה העולמית שנערכה בצרפת. אגב, לא סתם הבחירה של ההשקות הן באירופה – זהו השוק אליו מכוונים ב-CFMOTO, וישראל נכנסת לשם.

ה-800NK החדש הוא גרסת הנייקד על-בסיס הפלטפורמה של האדוונצ'ר, שאנו מכירים מכאן. גם כאן המאפיין הראשון שלו הוא מנוע הטווין המקבילי LC8c שמגיע אחד לאחד מהק.ט.מ 790 אדוונצ'ר (שזוכה לחיים מחודשים ממפעל ההרכבה בסין). הוא מפיק 95 כ"ס (הסינים, אגב, מקבלים 100 כ"ס בבית) וקצת יותר מ-8 קג"מ, מגיע עם מצערות חשמליות ועם 3 מפות ניהול מנוע – כביש, ספורט וגשם.

המנוע מגיע מהק.ט.מ 790 אדוונצ'ר
המנוע מגיע מהק.ט.מ 790 אדוונצ'ר

אבל לפני שאנחנו מתרשמים מהמנוע צריך לשבת עליו. תנוחת הרכיבה מרווחת ונוחה ומאפשרת הגעה נוחה לקרקע בזכות גובה המושב הנגיש (795 מ"מ עם אופציה נוספת ל-820 מ"מ) וכיפוף שמהווה פשרה טובה בין רכינה ספורטיבית למנח זקוף ליומיום. את האחרון הרגשנו טוב מאוד בתחילת היום עם רכיבה בתנועה הצפופה ואינספור הכיכרות שקיבלו את פנינו. ה-800NK הרגיש בבית מבחינת המנוע (במצב כביש המתון), המצמד, תנוחת הרכיבה, עוצמת הבלמים – הכל למעשה. לא קטנוע, אבל בהחלט אופנוע מרשים בתוך העיר הצפופה. התנוחה הנוחה ממשיכה אל הכביש המהיר, כשלא צריך לציין שאין בכלל הגנה מהרוח במהירויות גבוהות.

עם ה-800MT אדוונצ'ר הורגש שמערכת ההזרקה עדיין לא אפויה במאה אחוז, שכן במצבים מסוימים תגובת המנוע לא הייתה בקורלציה לעבודת המצערת. כאן לא נתקלנו בכך ונראה שב-CFMOTO מצאו את הפתרון לכך. המנוע מאפשר רכיבה מהירה כבר מסל"ד נמוך ומושך יפה מאוד במעלה השעון. המנוע נתמך בהתנהגות דינמית בכביש מרשימה מאוד. לא ציפינו להיגוי מהיר, אבל הוא לגמרי נשלט ומדויק, ומאפשר בלימה מדויקת ומאוזנת לתוך הפנייה, ושינויי כיוון מהירים בכבישים מפותלים. ה-NK800 יציב בזכות בסיס גלגלים ארוך ומערכת מתלים טובה, ומספק ביטחון רב בהתנהגות הדינמית שלו, כאשר חסרונה (התמוה, יש לציין) של מערכת בקרת האחיזה לא הפריע במהלך ההשקה.

התנהגות מפתיעה
התנהגות מפתיעה

ההתנהגות נמצאת איפשהו בין ה-790 דיוק עליו הוא מבוסס וההורנט 750 של הונדה, שעד עכשיו היה החדש בחבורה. לא אופנוע סופר-ספורטיבי, אבל בהחלט יודע להתנהג על הכביש הציבורי. לדעתנו הבולמים יהיו רכים מדי על מסלול המרוצים, אם כי לא ניסינו שם עדיין. יש לנו ביקורת קלה על הבלמים של J.Juan, שאמנם הפגינו עוצמה טובה אבל משהו בתחושה הפריע לנו, כשיכול להיות שזה ישתפר ככל שיצטברו הקילומטרים על האופנוע.

ה-800NK מגיע גם בגרסה מאובזרת יותר הנקראת 'Advance', שגם הגיעה להשקה. מסך ה-TFT גדל ל-8″ מרשימים וגדולים, כמובן עם ממשק לטלפון הנייד ולמערכת התקשורת שבקסדה. המסך מופעל במגע, ומספק גם חיווי קולי דרך אפליקציה. יש גם קוויקשיפטר לשני הכיוונים שמוסיף איכות חיים לרכיבה (וצליל 'פיצוץ' מגניב בהעברת הילוכים במצערת מלאה), ואפשרות לנעילה ופתיחה של מנעול הכידון ללא מפתח – אלא דרך האפליקציה. למעשה השימוש במפתח נדרש אך ורק לפתיחת מיכל הדלק. יחד עם משכך היגוי ושאר התוספות כאן, יש תוספת לא ברורה של עוד 3 ק"ג למשקל האופנוע.

איכות מצוינת
איכות מצוינת

הרכיבה בהשקה הייתה מוגבלת, כך שנחכה להתרשם במבחן דרכים מלא בישראל. הרושם הראשוני הוא בהחלט מוצלח עם יכולות מרשימות בעיר ומחוצה לה, בקצב איטי ובקצב מהיר. ה-800NK של CFMOTO הרשים אותנו מאוד עם מנוע מצוין, עם מכלולי שלדה איכותיים, עם איכות בנייה וגימור טובים, אפילו טובים מאוד, ועם חבילה שנותנת תחושה טובה לצד הנאה ברכיבה.

המחיר באירופה מתחיל ב-7,790 אירו לגרסה הרגילה (פחות, למשל, מהימאהה MT-07) ועד 8,290 אירו לגרסה המאובזרת. זה יותר מ-1,000 אירו זול יותר מאשר ה-800MT ספורט שמתומחר כאן ב-65 אלף ש"ח. אין כרגע מידע לגבי המחיר בו הוא יימכר בישראל, אבל אם הוא יהיה פחות מ-60 אלף ש"ח אזי יש כאן פוטנציאל לרב-מכר בסגמנט הנייקד הבינוני. זו בשורה חשובה, שבעיקר אומרת שגם כאן, כמו עם האדוונצ'ר, הסינים סגרו את הפער וכעת הם מסתכלים ליפנים ולאירופאים בלבן של העיניים.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

2025 GASGAS TXT GP 300

גאס גאס מציגה את דגמי הטריאל של 2025

בגאס גאס מציגים את דגמי 2025 של ה-TXT RACING ו-TXT GP עם המשך האבולוציה והשיפורים לדור האחרון של אופנועי הטריאל שהוצג ב-2023

3 תגובות

 1. Avatar
  דרום תל אביבי

  דווקא נראלי אחלה כלי להתקע איתו במוסך למשך זמן רב.

 2. Avatar

  האמת מפחיד אותי לקנות כלי כזה מחברה כזו, החברות הוותיקות והמוכרות הוכיחו את עצמן אין ספור פעמים… ולגעת בכלי כזה שהוא הכלאה של כמה דברים כדוגמאת מנוע של ק.ט.מ..?

 3. Avatar

  אם לא יעלה פחות מ-50 אלף שח לא ברור מה הטעם. גם ככה הכלים האלה מאבדים את ערכם משמעותית יותר מהר מכלים יפניים.

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן