דף הבית / חדשות / בתל-אביב: אכיפה אלקטרונית על מדרכות נגד אופנועים
Camera 1 Tel Aviv

בתל-אביב: אכיפה אלקטרונית על מדרכות נגד אופנועים

עיריית תל-אביב מתחילה לאכוף באמצעים אלקטרונים עבירות תנועה של אופנועים וקטנועים הנוסעים על מדרכות, במטרה להחזיר את הביטחון להולכי הרגל; יתחיל בתל-אביב וימשיך לערים נוספות

עיריית תל אביב מתכוונת להיות העיר הראשונה האוכפת עבירות של רוכבי קטנועים ואופנועים הנוסעים על מדרכות – תוך שימוש באמצעים אלקטרוניים.

מחזה נפוץ בלא מעט ערים וישובים הוא רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים הרוכבים גם על מדרכות ומסכנים בעצם רכיבתם את הולכי הרגל. על-פי נתוני משרד התחבורה, נעים ברחובות ישראל סך של מאות אלפי אופניים וקורקינטים חשמליים. מאז שנת 2014 התקבעו כללים שונים בנוגע לשימוש בהם בתחומי תקנים לכלי הרכב, הגדרת גיל רכיבה מינימלי, חובת קסדות, איסור רכיבה על המדרכה, חובת הכשרה עיונית ועוד. במקביל הורחבו סמכויות האכיפה באופן שגם פקח עירוני יכול לבצע אכיפה של חלק מעבירות, ולא רק משטרת ישראל. עד כאן אנחנו מכירים את המצב והנתונים, כאשר חובת לוחיות רישוי המתוכננת תאפשר גם שימוש באכיפה דרך אמצעים אלקטרוניים (מצלמות).

במטרה למנוע עבירות של רכיבת קטנועים ואופנועים על מדרכות, כיכרות ובפארקים, מודיעים בעיריית תל-אביב על התקנת מצלמות המיועדות לאיתור רוכבים והחלת קנס של רכיבה על מדרכה בסך 500 ש"ח. מאיה נורי, חברת מועצה בעיריית תל-אביב, פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה את ההודעה הבאה: "יש לי צמרמורת מהתרגשות. היום מתחיל פיילוט אכיפת אופנועים על המדרכות באמצעות מצלמות אכיפה! יוזמה שלי, שעבדתי עליה במשך 3 שנים. המשמעות – 100% סיכוי לקבל קנס לכל אופנוע שנוסע על המדרכה! ממש כמו נת"צים. הפיילוט יתחיל היום ברחבת ברודצקי. ולאחר שינחל הצלחה, יתפשט לכל המקומות המיועדים לפורענות (רחבות של מרכזים מסחריים, פארקים, גינות ציבוריות וכו׳). מוזמנים לשלוח לי בפרטי מקומות שהאופנועים שם נוסעים על המדרכה ומסכנים את הולכי הרגל והילדים שלנו." 

דוברות עיריית תל-אביב מוסרת כי "העירייה תמשיך במאמצי האכיפה נגד רוכבי אופנועים הנוסעים במדרכות ובשבילי האופניים, ובחודשים האחרונים הוגשו יותר מ-2,500 דוחות לרוכבי אופנוע."

אנחנו כמובן מתנגדים לרכיבה על מדרכות העלולה לסכן או לפגוע בהולכי רגל. קחו בחשבון שרכיבה תמימה על מדרכה, שכל מטרתה הוא להחנות את הדו-גלגלי שברשותכם, יכולה להוביל לצילום במצלמת הרחוב ולקנס של 500 ש"ח. שימו לב לכך, וקחו בחשבון שזה יגיע גם לערים נוספות בישראל.

מצלמת האכיפה כנגד רוכבי דו-גלגלי שנוסעים על מדרכה ברחבת ברודצקי
מצלמת האכיפה כנגד רוכבי דו-גלגלי שנוסעים על מדרכה ברחבת ברודצקי

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

RX 300 2T My25 (8)

בטא מציגה את דגמי המוטוקרוס לשנת 2025

בבטא מציגים את דגמי המוטוקרוס של 2025 - ה-RX450 וה-RX300 הדו-פעימתי שמציע השנה יותר כוח ושלדה חדשה

6 תגובות

 1. Avatar

  ברוכים הבאים לדיקטטורה של סין

 2. Avatar

  תבורכי משמיים . כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם מלא. מתי אכיפה אלקטרונית על קורקינטים חשמליים ושאר כלים חשמליים על המדרכות ?

  • Avatar
   לאזרח הותיק

   שיהיה לך ברור שום אופניים ,אופניים ,חשמליים וקורקינטים לא יקבלו דבר לאופניים מכל הסוגים אין בכלל ל.ז מי שידפק יהיו בעלי דו גלגליים שירצו למצוא חניה על המדרכה, הברברים למיניהם יזהרו וידעו היטב היכן ממוקמות המצלמות .עוד פרוייקט נוסח ישרעהל הכושלת ,בדיוק כמו ההתעקשות על מצלמות מהירות שאינן מונעות שום תאונה .בישרעהל תמיד צריכים להמציא את הגלגל ,הפיתרון זה חינוך והטמעת תרבות מוטורית מה שבמדינת היהודים מסרבים ללמוד ,כל השאר אלו אמצעים למלא את הקופה הציבורית ולא יותר,כי לא מספיק יקר כאן.

 3. Avatar

  הבעיה שיעשו בזה שימוש פסול כמו שאני מכיר את המדינה הזאת. כל אופנוען שירצה להחנות את אופנועו גם אם יעשה זאת בצורה העדינה ביותר, יצולם ויקבל דו'ח ובזה אין לי ספק.

 4. Avatar
  זה צעד פופליסטי כדי להרחיק מראש העיר הנכשל את הבעיה שהוא יצר

  חולדאי יצר אסון תחבורתי. הוא כבר שנים הופך מדרכות וכבישים, לטובת "תשתית לאופניים חשמליים". חולדאי עושה את זה בשם הפרוגרס "הירוק", כשכולנו מבינים שלא ירוק ולא נעלים, כי הסוללות מטנפות בטירוף.

  הפרויקט של חולדאי האסוני לסלילת העיר מחדש עלה למשלם המיסים הון עתק, ומהלך סלילתו היה למטרד גדול עבור כל משתמשי הדרך והתושבים. עכשיו כשהפרויקט לפני סיום ברור שלא נוצר עתיד וורוד, אלה נוצר הווה קטסטרופלי. חולדאי הרס, ואין מילים אחרות לתאר את זה, הרס את הטיילת. כל מקום שיש בו שבילי אופניים הולכי הרגל נמצאים תחת איום מתמיד. אז לאחרונה כמה צעקת הולכי הרגל, ובצדק, ופרויקט המצלמות בא להשתיק את הצעקה.

  חולדאי הוא אסון לתל אביב – מראה לממשלה האסונית ברשות בנט/לפיד, זה העתיק "הוורוד" שממתין לכל תומכי הפרוגרס.

 5. Avatar
  לצעד הפופוליסטי

  הסכמתי עם כל דבריך עד לסייפא ,שהתחלת עם הפוליטיקה הרקובה והאשמת ממשלה שהייתה שנה וחצי בשלטון ,אחרי ההרס הנוראי שיצרה הממשלה הקודמת ,שעכשיו חזרה ויוצרת כאן קטסטרופה בילתי נתפשת. אתה חושב שמעניין את מישהו באיזה ממשלה רווחת הנתינים ???????? ימין שמאל זאת פיקציה לבצע הפרד ומשול בעם ולהסיח את דעתם מהעוולות ויוקר המחיה המכוון כאן לטובת הטייקונים ובעלי ההון ואם כבר אתה רוצה לדעת אין ומעולם לא היה כאן ימין ,אחרת לא היינו רפובליקת בננות, כדאי לפתוח מילון על ההגדרה ימין .ואגב אני לא סובל את המילה הזאת שנדבקתם אליה פרוגרסיבי ,כלומר אין לי בעיה עם המילה, אלא לזה שנדבקתם אליה והפכתם אותה למשהו רע .

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן