דף הבית / חדשות / ימאהה: הטנרה 700 הוצג כקונספט
yamaha-t7-001

ימאהה: הטנרה 700 הוצג כקונספט

ימאהה הציגה במילאנו גרסת קונספט לטנרה 700 על בסיס מנוע ה-CP2 של ה-MT-07; נראה קרבי ומדליק במיוחד

זה אחד האופנועים שיותר חיכינו לו בתערוכת מילאנו 2016, ואנחנו חייבים להודות שקצת התאכזבנו שהוא הוצג כגרסת אבטיפוס קונספט בלבד – על אף שסביר היה שכך הוא יוצג. הימאהה טנרה 700 הוצג כאמור כקונספט בלבד, או בשם האבטיפוס – T7.

ימאהה T7 קונספט - מחכים לגרסה הסדרתית!
ימאהה T7 קונספט – מחכים לגרסה הסדרתית!

בלב הטנרה 700 שוכן מנוע ה-CP2 שמגיע מה-MT-07, כשקרוב לוודאי שעבר שינויים כאלה ואחרים כדי להתאים לקונספט של אופנוע אדוונצ'ר מודרני.

השלדה חדשה לחלוטין, תוכננה במיוחד עבור הטנרה, וכך גם המתלים והבולמים, שבעין לפחות נראים איכותיים מאוד, כאלה שמסוגלים להתמודד עם שטחים טכניים, מהירויות ועומסים. הגלגלים במידות שטח טהורות – "21 ו-"18, עם חישוקי שפיצים כמובן, והעיצוב – לא פחות ממחרמן. כמה שאנחנו רוצים לרכב על האופנוע הזה בדיוק כמו שהוא, ולא על הגרסה הסדרתית – מתי שתצא.

יש מיכל דלק ענק, זנב בעיצוב מינימליסטי וחד, וכל החזית עוצבה בהשראת ה-WR450F ראלי – אופנוע הראלי של ימאהה, כולל המשקף השקוף וארבעת פנסי ה-LED, שלא יהיו בגרסה הסדרתית. גם מכשור הראלי שבגרסת הקונספט לא יהיה מן הסתם, כולל כל מתגי התפעול, אבל הם בהחלט נותנים נופך קרבי לאדוונצ'ר הזה. לדעתנו, אגב, ככה אופנוע אדוונצ'ר צריך להיות ולהיראות.

מה עוד יש על גרסת הקונספט? כידון עבה של PRO-TAPER, מערכת פליטה לראלי של אקרפוביץ', פנס אחורי של WR450F, מגן מנוע ענק לראלי, והרבה חלקי קרבון, כשגם אלו לא יהיו בגרסה הסדרתית.

נו, אז מתי הגרסה הסדרתית? לצערנו הרב בימאהה מדברים על סתיו 2018, כלומר בעוד שנתיים. אנחנו מקווים מאוד שמישהו שם בימאהה התבלבל בלוח השנה ושכבר בתערוכת מילאנו הבאה, בנובמבר 2017, נראה אותה. לדעתנו זה אופנוע חשוב מאוד, במיוחד לשוק הישראלי חובב השטח והאדוונצ'רים וצמא לאדוונצ'ר קרבי בינוני ולא יקר מדי, לכן אנחנו קצרי רוח.

yamaha-t7-006

yamaha-t7-004

yamaha-t7-003

 

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 42, רוכב על אופנועים 26 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Ducati-Panigale-V2-White-Rosso-010

דוקאטי פניגאלה V2: עכשיו גם בלבן

בדוקאטי מציגים גרסה לבנה-אדומה בוהקת לפניגאלה V2; לא רק באדום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO