דף הבית / ספורט / סיקורים / AMA MX: סבב שלישי – ת'אנדר ואלי, קולורדו
110583_Dungey-ThunderValleyMX2015-Cudby-015_1024

AMA MX: סבב שלישי – ת'אנדר ואלי, קולורדו

מאבקים ודרמות בשתי הקטגוריות

אנו מגיעים לסבב השלישי באליפות ארה"ב במוטוקרוס כאשר עד כה יש לנו מוביל דומיננטי בכל קטגוריה שפתח פער משמעותי יחסית לשלב המוקדם בעונה. בקטגוריית ה-450 איליי טומאק (הונדה GEICO) ניצח את כל 4 מרוצי הגמר מאז תחילת העונה והראה דומיננטיות גם ברמת הרכיבה הגבוהה וגם בהפרשים הגדולים בהם ניצח ברוב המקצים. כרגע נראה שישנם רק שלושה רוכבים שיכולים להיצמד לטומאק ולתת פייט משמעותי, הן בניצחונות במרוצים והן על התואר עצמו.

הראשון ובעל סיכוי סביר (עדיין) להתמודד על האליפות הוא אלוף הסופרקרוס הטרי – ראיין דאנג'י (ק.ט.מ). דאנג'י סובל מבעיות סט-אפ של האופנוע והתאמתו למסלולי המוטוקרוס. העונה דאנגי' רוכב על אופנוע חדש לחלוטין עם שלדה, מתלים וגיאומטריה חדשים, שמצריכים הסתגלות ומציאה של נקודת איזון מושלמת כדי להיות מסוגל לתת מענה ליכולות של טומאק.

הרוכב השני שיכול לתת פייט לטומאק הוא אלוף המוטוקרוס לשנת 2014, קני רוקזן (סוזוקי RCH), שסבל מסדרת פציעות בעונת הסופרקרוס ובנוסף סבל לאחרונה משבר לחץ בעמוד השדרה. כעת נראה שהוא מצליח להתאושש ולחזור אט-אט ליכולת הגבוהה שלו.

הרוכב השלישי שיכול לתת פייט לטומאק – הוא טומאק עצמו. עד כה הוא הוכיח שיש לו יכולות פאנומנליות. יחד עם זאת, אנו יודעים מנסיון העבר שלטומאק יש בעיות יציבות לא קלות, ולאורך עונה ארוכה יש לו נטייה להתרסק ולאבד נקודות רבות ואת האליפות, במרוץ אחד או שניים גרועים במיוחד – ולכן בדרך לאליפות טומאק יצטרך להתמודד גם עם עצמו.

בקטגוריית ה-250, אחרי שקופר ווב (ימאהה), אלוף הסופרקרוס מערב הטרי, יצא ממרוץ האליפות עם פציעת קרסול, נשארו שניים במרוץ. מרווין מוסקין (ק.ט.מ), שניצח 3 מתוך 4 הגמרים שנערכו עד כה, וג'רמי מרטין (ימאהה), אלוף המוטוקרוס לשנת 2014 שהפגין רמת רכיבה סופר-גבוהה אבל סבל ממזל רע של תקלות טכניות ותאונות שלא באשמתו. כרגע מוסקין מוביל בפער משמעותי בטבלת האליפות, אבל היכולת הגבוהה של מרטין מתחילת העונה מבטיחה לנו קרב קשוח ומותח על התואר.

איליי טומאק
איליי טומאק

450

מקצה ראשון. שידור חוזר של השבועיים האחרונים – טומאק דאנג'י ורוקזן מלפנים, רוקזן עולה למקום הראשון כאשר דאנג'י מפספס פנייה ויוצא מהמסלול. טומאק מתיישב על רוקזן ודי מהר עוקף למקום הראשון, שם הוא נשאר עד הסיום. דאנג'י חוזר למסלול במקום החמישי ומתחיל לדהור אחרי המובילים. לקראת הסיום הוא עוקף את רוקזן ומסיים שני.

מקצה שני. זה נראה כמו שכפול של המקצה הראשון. עד מספר דקות לסיום המקצה טומאק פתח פער יפה במקום הראשון, כאשר מאחוריו רוקזן ודאנג'י. המסלול בטאנדר ואלי קיבל הרבה גשם השבוע, מה שיצר חריצים רבים בפניות, ויחד עם סופ"ש שמשי החריצים הפכו לעמוקים וקשים כמו בטון. טומאק, שכהרגלו לוחץ את עצמו ואת האופנוע ללא קשר למסלול, משלם את המחיר. הוא מאבד את האופנוע, מתרסק בעוצמה ונפצע קשה בכתף. טומאק פונה מהמסלול וכרגע לא ברור מה מצב הכתף הפגועה. אם חשבתם שבכך הסתיים המזל של דאנג'י – אז יש לנו חדשות: אחרי שטומאק יוצא מהמרוץ דאנג'י רודף אחרי רוקזן, ומספר הקפות לסיום הצמיג הקדמי של רוקזן מתפנצ'ר והוא חייב להוריד קצב כדי לסיים את המרוץ. בסיום דאנג'י עם מקום ראשון, רוקזן שני ושלישי בלייק באגט (סוזוקי).

ראיין דאנג'י
ראיין דאנג'י

פודיום 450

 1. ראיין דאנג'י 2-1
 2. קני רוקזן 3-2
 3. בלייק באגט 4-3

טבלת האליפות

התאונה של טומאק טרפה את כל הקלפים, ובנוסף לכך שדאנג'י עלה למקום הראשון, עתידו של טומאק באליפות עדיין לא ברור. גם אם הפציעה תתברר ככזו שיוכל לרכב איתה – אנו נקבל משחק חדש לגמרי בו מתחילים הכל מאפס, כאשר טומאק כבר לא אותו רוכב בשיא כושרו עם ביטחון בשמים.

 1. איליי טומאק – 128 נק'
 2. ראיין דאנג'י – 125 נק'
 3. בלייק באגט – 99 נק'

250

מקצה ראשון. המהפכים השבוע לא שמורים רק לקטגוריית ה-450. ג'רמי מרטין (ימאהה) מזנק היטב, לוקח את ההובלה ולא שומט אותה עד לסיום. אך הסיפור האמיתי מתרחש מעט מאחוריו, כאשר מרווין מוסקין (ק.ט.מ), מוביל טבלת האליפות שדולק מאחוריו במקום השני, מתרסק בעוצמה באחת הפניות. מוסקין מצליח להתאושש ולחזור למרוץ חבול ועם אופנוע מקרטע, ובמאמץ עילאי מסיים את המרוץ במקום ה-14. שני מסיים רוכב הוסקוורנה ז'אק אוסבורן, ושלישי ג'סי נלסון (ק.ט.מ) עם סופ"ש מוצלח נוסף.

מקצה שני. ג'רמי מרטין משחזר את המקצה הראשון ולא משאיר לאף אחד סיכוי. מוסקין, שבסיום המקצה הראשון נכנס לסדרת טיפולים שהעמידו אותו ואת האופנוע על הרגלים, מצליח לרכב בגבורה ולסיים שני, ואילו שלישי מסיים ז'אק אוסבורן.

ג'רמי מרטין
ג'רמי מרטין

פודיום 250

 1. ג'רמי מרטין 1-1
 2. ז'אק אוסבורן 2-3
 3. אדם סינסרילו 4-5

טבלת האליפות

כמו בקטגוריה הגדולה, גם כאן ההתרסקות של מוסקין טורפת את הקלפים ומאבק האליפות נפתח לגמרי מחדש, כאשר תצוגת הרכיבה של ג'רמי מרטין בסופ"ש האחרון מציבה אותו כרוכב החם בקטגוריה.

 1. ג'רמי מרטין – 128 נק'
 2. מרווין מוסקין – 126 נק'
 3. ג'סי נלסון – 80 נק'

סבב האליפות הבא ייערך בסופ"ש הקרוב במסלול בלוטנסוויל שבטנסי.

תקציר וידאו

אודות רועי ברמן

Avatar

עשוי לעניין אותך

BbKRT_versions

בימוטה חוזרת לאליפות הסופרבייק העולמית

בבימוטה מודיעים על הקמת קבוצת מרוצים חדשה, שתשתף פעולה עם קוואסאקי ותריץ לפחות שני אופנועים באליפות הסופרבייק העולמית בעונת 2025

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן